Wiemy kiedy zadebiutuje Android 10 i kto go dostanie pierwszy!

Wiemy kiedy zadebiutuje Android 10 i kto go dostanie pierwszy!

Opublikowano 28.08.2019 10:17 -


Pewnie zastanawiacie się, kiedy Google pokaże Androida 10, czy zawita on do Waszych urządzeń oraz jakie nowości przyniesie? Niestety, nie mamy odpowiedzi na wszystkie te pytania, ale pewne szczegóły już znamy.

Ostatnio Gustaw pokazał Wam, że Android porzuca łakocie i zmienia logo. Marika też zdradziła kilka informacji o nowej wersji systemu Google. Wygląda na to, że rozpoczął się sezon na Androida 10. Właśnie dowiedzieliśmy się kto i kiedy dokładnie dostanie aktualizację jako pierwszy. Niespodzianek nie będzie!

Android dla użytkowników Google Pixel

Tradycyjnie jako pierwsi urządzenia zaktualizują posiadacze Pixeli. Informacja jest oficjalna, zdradzono ją niektórym użytkownikom systemu w wersji Beta. Potwierdzili ją też czytelnicy i redaktorzy serwisu PhoneArena.

Prosto z mostu o dostępność aktualizacji, jeden z redaktorów powyższego serwisu, postanowił zapytać na kanale Google Support. Odpowiedź była równie prosta i konkretna:

„Chciałbym poinformować Cię, że Android Q rozsyłany będzie do urządzeń począwszy od 3 września.”

Takie same zapewnienia otrzymał jeden z czytelników, który również kontaktował się z pomocą Google:

Android 10 będzie dostępny na wszystkich smartfonach z serii Pixel. Świadczy o tym fakt, że możliwość testowania wersji Beta tego systemu została udostępniona nawet użytkownikom pierwszego modelu Google Pixel.

Nie mamy listy urządzeń pozostałych firm, które dostaną aktualizację. Nie znamy też dokładnych dat. Postaramy się w najbliższym czasie opublikować taką listę, żebyście mieli wszelką pewność co do aktualizacji Waszym telefonów :).

Jakie zmiany przyniesie Android 10?

Te najważniejsze to natywne wsparcie dla urządzeń ze składanymi wyświetlaczami oraz ekranami o niestandardowej rozdzielczości, lepsze wsparcie dla sieci 5G, Live Caption (wyświetlanie w czasie rzeczywistym napisów do filmów), nowe inteligentne odpowiedzi i podpowiedzi systemowe, nowy ciemny motyw dla całego systemu, nowe aktualizacje w tle, funkcje związane ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem oraz tryb kontroli rodzicielskiej.

Oczywiście to nie wszystko. Jednak by poznać wszystkie szczegóły, musimy jeszcze poczekać.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację