Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 23 lipca o godzinie 18:00 czasu polskiego. Poprzedni event odbył się w maju. Zobaczyliśmy podczas niego kilkanaście zwiastunów gier na konsolę Xbox Series X, nad którymi pracują zewnętrzne studia.

Teraz będziemy mogli zobaczyć, nad czym pracują studia Microsoftu. Najgłośniejszym i najbardziej oczekiwanym hitem jest oczywiście „Halo: Infinite”, które ma być jednym z głównych punktów programu.

Gry na Xbox Series X

Microsoft Studios to jednak nie tylko „Halo” i 343 Industries. Podczas lipcowego show być może dowiemy się także więcej o kontynuacji gry „Hellblade”, która została zapowiedziana w 2019 roku. Bardzo prawdopodobne jest też, że podczas eventu pokazane zostanie „Psychonauts 2” od Double Fine.

Co jeszcze w programie? Od zeszłego roku wiemy, że studio Rare, twórcy m.in. „Banjo-Kazooie”, pracuje nad nową produkcją zatytułowaną „Everwild”, w której niektórzy widzą odpowiedź Microsoftu na serię „Zelda”. Bardzo możliwe, że nareszcie zobaczymy gameplay z tej gry.

Reszta tytułów to niestety w dużej mierze domysły i plotki. Być może jednak podczas lipcowego eventu Microsoft pokaże także nowe „Perfect Dark” lub „Fable”, do którego firma ostatnio przedłużyła prawa licencyjne. Możliwe, że usłyszymy także coś na temat kolejnych odsłon z wyścigowej serii „Forza”.

Event Microsoftu będzie można obejrzeć 23 lipca o 18:00 na YouTube, Twitch i Xbox.com.