Google wdraża bardzo duże zmiany w aplikacji Google Pay. Zostanie ona przebudowana i zyska nowe funkcje pozwalające na lepszą organizację finansów. 

Zmiany w aplikacji Google Pay

Google ogłosiło wielkie zmiany, jakie dotkną aplikację Google Pay. Przede wszystkim, przestanie to być apka, która umożliwia jedynie płatności zbliżeniowe w sklepach stacjonarnych, czy też za zakupy w sklepach internetowych. Rozwinięte zostają funkcje płatności na rzecz firm oraz znajomych. Google jako przykład wskazuje podzielenie się rachunkiem wśród przyjaciół. Aplikacja pozwoli na zorganizowanie takiego przedsięwzięcia w jednym miejscu, gdzie będzie widoczne kto, kiedy i ile zapłacił, oczywiście za pomocą Google Pay. Ponadto w obrębie jednej aplikacji możliwe będzie dokonywanie płatności za posiłki zamawiane z dostawą do domu, a także za paliwo i parking.

Blogpost Relationships 3up still 2000x1300.max

Możliwość korzystania z kuponów

Inną nowością będzie możliwość korzystania z kuponów oraz kodów promocyjnych. Nie będzie trzeba ich szukać w sieci, czy też innych aplikacjach. Pojawiać się będą w Google Pay. Podczas płatności wystarczy je zaznaczyć, aby koszt całkowity został obniżony. Przyznaję, że to bardzo wygodne.

Blogpost Cache 2up still 2000x1200.max

Obsługa kont bankowych, a z czasem możliwość ich tworzenia

Najciekawsze jednak zmiany wprowadzone zostaną w kontekście kont bankowych. Po pierwsze, aplikacja Google Pay umożliwi połączenie jej z istniejącymi kontami bankowymi oraz kartami. To z kolei pozwoli na podglądanie ich stanu, a także wydatków oraz statystyk bez konieczności logowania do aplikacji banku lub banków, jeśli podepniemy kilka kont. Po drugie, Google zapowiada, że z czasem pojawi się możliwość zakładania konta bankowego Plex, które ma być specjalnie przygotowane dla Google Pay.

Najgorzej, że te nowości zostają na razie wprowadzone tylko w Stanach Zjednoczonych. Google nie informuje, kiedy trafią one do kolejnych krajów.

Źródło: Google