Wielkie sprzedaże na polskim rynku domen, tym razem chicco.pl

Opublikowano 27.02.2017 11:43 Aktualizacja: 6.01.2019 12:42 -


Sporo się ostatnimi czasy dzieję na polskim rynku domen. Mieliśmy kilka ciekawych transakcji ostatnimi czasy, a teraz dołącza kolejna - chicco.pl, sprzedana za ponad 36 tyś. zł.

Jak donosi serwis Rynek Domen, to kolejny spora sprzedaż na naszym rodzimym rynku domenowym. Na samym początku roku sprzedano dwie domeny Wolność.pl i Wolnosc.pl za niespełna 50 tys. zł. Nowym właścicielem została partia  Janusza Korwin-Mikke. Chwilę później doszło do sprzedaży domeny faktury.pl, o której zresztą pisaliśmy, za ogromną kwotę 123 tys zł.

Polska domena sprzedana za 123 tys. zł!

Ta sprzedaż spowodowała, że faktury.pl znalazły się w top10 najdroższych sprzedaży domen w naszym kraju. To jednak nie koniec ciekawych informacji, gdyż za pośrednictwem After Market, sprzedano chicco.pl, za 36 tys. zł. Nazwa ta oczywiście nieodłącznie kojarzy się z producentem sprzętów dla dzieci i oczywiście trafiłą w ręce polskiego dystrybutora. Co ciekawe, jak podaje Rynek Domen, nazwa ta nie może zostać zastrzeżona, wówczas właściciele mogliby rościć sobie prawa do swojej marki. Wszystko ze względu na fakt, że chicco w języku włoskim (jak podaje Google Translate) oznacza jagodę, a takich nazw zastrzec nie można.

Wygląda na to, że producent Chicco wybrał sobie nie do końca fortunną nazwę, oczywiście pod względem zabezpieczenia praw do nazw marki, a przynajmniej ma nieco trudnie. Gratuluje nowemu właścicielowi i mam cichą nadzieję, że to nie koniec polskich rewelacji domenowych w tym roku.

Wieści z Rozładowani.pl