Wielka czystka na Twitterze - duże profile straciły nawet kilka milionów obserwujących

Wielka czystka na Twitterze – duże profile straciły nawet kilka milionów obserwujących

Opublikowano 19.07.2018 10:59 -


Największy serwis mikroblogowy świata podjął nowe kroki w walce z – jak czytamy w ich oświadczeniu – nieodpowiednimi zachowaniami w serwisie. W ich wyniku, niektóre z największych twitterowych kont straciły ogromną liczbę obserwatorów. Dlaczego serwis z ptakiem w logo zdecydował się na takie rozwiązanie?

Zagorzałych fanów Instagrama nie dziwi fakt, że co jakiś czas znikają z niego masowo konta – głównie te fałszywe, potocznie nazywane botami. Teraz podobne kroki podjął Twitter – według niektórych źródeł w maju i czerwcu bieżącego roku usunięto z niego około 70 milionów kont. Podobne tempo – o ile takiego określenia można użyć w tym przypadku – ma zostać utrzymane w lipcu. Usunięte profile to te, które wykazywały nieodpowiednie zachowanie – słowem: łamały regulamin serwisu.

Obserwatorzy gwiazd na celowniku

Choć to tylko przenośnia, decyzja Twittera najbardziej dotknęła właśnie celebrytów. Jak podaje serwis SocialPress.pl, Katy Perry czy Lady Gaga, które znajdują się w czołówce najchętniej obserwowanych kont na Twitterze, straciły po okoła 2,5 miliona obserwatorów. Profil byłego prezydenta USA, Baracka Obamy, zaobserwował spadek ponad 2,1 miliona obserwujących.

Co ciekawe, według informacji przytoczonych przez wspomniany serwis, najwięcej na czyszczeniu łamiących regulamin kont ucierpiał sam oficjalny profil Twiitera – grono jego obserwatorów uszczupliło się o ponad 7,5 miliona osób.

Twój nick na Twitterze jest zajęty? To narzędzie da Ci znać, kiedy będzie dostępny

Wielkie sprzątanie ma ocieplić wizerunek

Sam Twitter przyznaje, że tego typu działania mają pomóc zbudować zaufanie do serwisu. Warto w tym miejscu zauważyć, że usunięte konta zostały stworzone przez ludzi, a nie przez boty, których głównym zadaniem jest nabijanie “pustych liczb” i – często – publikacja fake newsów. Co ciekawe, użytkownicy mają szansę uniknąć usunięcia ich konta – profile, które są podejrzane o łamanie regulaminu serwisu muszą potwierdzić swoją tożsamość. Istnieje wtedy nadzieja, że taki profil nie zostanie usunięty – wszystko zależy od skali “przewinienia”. Doskonałym podsumowaniem działań Twittera mogą być słowa jego szefa. Podkreślił on ostatnio, że obecnie Twitter „przewartościowuje równowagę między promocją dyskusji publicznej a ochroną bezpieczeństwa osób korzystających z serwisu” .

Wieści z Rozładowani.pl