Wielka awaria sieci Play - cała Polska z problemami

Opublikowano 2.04.2020 9:25 Aktualizacja: 13.06.2020 13:55 -


Wszystko wskazuje na to, że doszło do gigantycznego przeciążenia sieci Play. Użytkownicy operatora mają problem z zasięgiem, a już na pewno z dostępem do Internetu.

Sprawdziliśmy serwis downdetector, a tam spore zaskoczenie - cała Polska praktycznie jest "na czerwono". Na razie brak jest oficjalnych informacji od Play, jak tylko się pojawią, będziemy o tym informować.

Play - awaria

play
downdetector.pl

Spora część Polaków była zmuszona przejść na pracę zdalną, a co za tym idzie, obciążenie sieci jest ogromne. Musiało to wreszcie wpłynąć na przeciążenie.

play2

Wiele firm w Europie, ale i na świecie zdecydowało się na ograniczenie przepustowości łącz internetowych. Netflix postanowił obniżyć bit rate w swoim serwisie, Sony obniżyło prędkości na serwerach PSN, a także YouTube i inni giganci.

Play daje dodatkowe gigabajty

Niespełna dwa tygodnie temu informowaliśmy, że operator sieci Play postanowił dorzucić dodatkowe gigabajty danych na internet dla swoich użytkowników. Wczoraj poinformowano, że promocja jest rozszerzona o dostęp do kanałów Play Now. Być może ma to związek z dzisiejszymi problemami.

/artykuł jest aktualizowany/

na podstawie: downdetector.pl

Wieści z Rozładowani.pl