[Aktualizacja] Wielka awaria home.pl

[Aktualizacja] Wielka awaria home.pl

Opublikowano 24.09.2018 9:40 -


Jak donoszą użytkownicy, wygląda na to, że jeden z największych operatorów hostingowych w naszym kraju, Home.pl, ma poważną awarię.

Sprawa wygląda bardzo poważnie. Abstrahując nawet od niedziałającej strony głównej operatora, nie działa w zasadzie większość jego kluczowych usług. W tym panele administracyjne użytkowników, domeny czy po prostu strony WWW.

Jedyną informacją od przedstawicieli Home.pl jest oświadczenie na ich profilu fejsbukowym.

Szanowni klienci,od godzin porannych obserwujemy utrudnienia w dostępie do usług home.pl – stron www, domen i paneli…

Opublikowany przez home.pl Niedziela, 23 września 2018

Awaria home — kiedy zostaną przywrócone usługi?

Takiej informacji oficjalnie jeszcze nie podano. Szczerze mówiąc, nie chcę nawet myśleć, co dzieje się a teraz na infolinii, skoro wszyscy klienci odcięci są od swoich usług. Myślę, że możemy tutaj mówić o naprawdę poważnej sytuacji.

Będziemy Was informować, gdy tylko otrzymamy nowe informacje.

Aktualizacja godz. 10:14 – awaria skycash

Póki co nie ma żadnych kolejnych informacji na temat sytuacji i kiedy zostanie ona naprawiona. Internauci zgłaszają jednak kolejne serwisy, które zostały dotknięta awarią Home.pl. Jednym z przykładów jest aplikacja Skycash, która pozwala na zakup biletów do komunikacji miejskiej.

Jak wiele osób zauważyło, dzisiaj od samego rana występują trudności z dostępem do SkyCash. Przyczyną jest awaria…

Opublikowany przez SkyCash Niedziela, 23 września 2018

Aktualizacja 10:41

Jak wspomina na swoich fanpage Linuxpl, awaria dotyczy stricte serwera DNS. W związku z tym właściwie wszyscy, którzy korzystali dotychczas z DNS Home.pl, mogą mieć problem z dostępnością swoich usług.

W związku z awarią usług DNS w firmie home.pl informujemy że osoby które korzystają z ich adresów DNS w swoich domenach…

Opublikowany przez LinuxPL.com Poniedziałek, 24 września 2018

Aktualizacja godz. 11:33  – Awaria naprawiona! Home.pl znowu działa

Wygląda na to, że działanie Home.pl zostało wznowione. Przyczyną jak się okazuje był największy atak DDoS jakiego firma miała doświadczyć w 20 letniej historii:

Szanowni Państwo,

Niedostępność usług home.pl w dniu 24 września 2018 roku związana była z przeprowadzonym przez nieznanych sprawców atakiem DDoS (https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/co-to-jest-atak-ddos) na naszą firmę.

Żadne dane naszych klientów nie były i nie są w jakikolwiek sposób zagrożone, a sam atak skierowany był na blokowanie infrastruktury sieciowej. W następstwie ataku serwisy utrzymywane w naszej sieci nie były widoczne w sieci Internet.

Był to największy atak DDoS w ponad 20 letniej historii firmy. W wyniku prac administracyjnych o godzinie 9:45 atak został powstrzymany, a dostępność usług home.pl w pełni przywrócona.

Podkreślamy, że opisana sytuacja nie miała i nie ma wpływu na bezpieczeństwo danych umieszczonych na serwerach użytkowników korzystających z usług home.pl.

Pragniemy przeprosić wszystkich Klientów za powstałe utrudnienia. Jednocześnie będziemy współpracować z organami ścigania w celu ustalenia sprawców dzisiejszego ataku.

Więcej tutaj.

Wieści z Rozładowani.pl