Wiele rzeczy można robić grupowo. Nawet słuchać muzyki na Spotify na odległość

Opublikowano 30.07.2020 14:40 -


Spotify rozszerza możliwość grupowego słuchania muzyki i podcastów. Funkcja będzie dostępna dla użytkowników oddalonych od siebie. 

Wiele wskazuje na to, że pandemia koronawirusa pozostanie z nami jeszcze długo. Twórcy aplikacji i dostawcy usług dwoją się i troją, żeby dostarczać użytkownikom nowych rozwiązań i funkcji, które pozwolą lepiej zorganizować i urozmaicić czas spędzony w domu. Wiele nowości pojawiło się w ramach usług Zoom, Microsoft Teams, Google Meet, ale są one głównie wykorzystywane do celów zawodowych. Jednocześnie w sferze prywatnej i zawodowej wykorzystywane są mobilne komunikatory, takie jak Messenger, WhatsApp, Signal oraz Telegram, które również zyskują nowe możliwości. Nie możemy jednak zapominać o sferze całkowicie prywatnej. Tutaj z pomocą przychodzą nowe filmy i seriale w usługach streamingowych, jak np. Netflix, HBO Go lub Amazon Prime Video. Skoro mamy co oglądać, to można też czegoś posłuchać, muzyki lub podcastów za pośrednictwem Spotify. I to właśnie Spotify serwuje użytkownikom kolejną nowość, dzięki której można urozmaicić sobie czas ze znajomymi na odległość.

Wideo podcasty wjeżdżają na Spotify

Grupowe słuchanie na Spotify

Jeszcze niedawno Spotify chwaliło się testowaniem wideo podcastów publikowanych na platformie. Jeszcze wcześniej pojawiły się top listy podcastów. Gdyby sięgnąć pamięcią dalej, to Spotify wprowadziło do aplikacji możliwość grupowego słuchania muzyki i podcastów i tutaj się zatrzymujemy. Bowiem Spotify testuje rozszerzenie tej opcji. Sama możliwość grupowego słuchania muzyki i podcastów pojawiła się w aplikacjach w wersji beta. Pozwala ona na udostępnianie innym użytkownikom możliwości zarządzania sesją, czyli tym, co jest aktualnie odtwarzane. Zatem każdy z użytkowników może dodawać utwory do kolejki odtwarzania, pomijać je, a całość będzie wybrzmiewać nie na jednym urządzeniu udostępniającego, a na wszystkich smartfonach lub tabletach osób biorących w tym udział. Żeby skorzystać z grupowego odtwarzania na Spotify, należy przejść do funkcji Connect. Tam, oprócz zmiany docelowego urządzenia odtwarzania, znajduje się opcja “Rozpocznij sesję grupową”. Pod nąa widnieje specjalny kod, który muszą zeskanować pozostali użytkownicy. No właśnie, kluczowe jest tu słowo “zeskanować”, czyli muszą być obecni w pobliżu. 

Grupowe słuchanie Spotify na odległość

Grupowe słuchanie na Spotify na odległość

Jednak w tym zakresie zachodzą zmiany, do których prowadzę Was tym długim wywodem. Spotify rozpoczęło testy grupowego słuchania na odległość. Użytkownik, który chce udostępnić swoją sesję znajomym, rodzinie, komukolwiek innemu znajdującemu się w innej lokalizacji, będzie mógł to zrobić z wykorzystaniem wygenerowanego linku. Można go przesłać w treści smsa lub za pośrednictwem komunikatora. Niezmiennie funkcja pozwala na słuchanie i kontrolowanie odtwarzania. Grupy mogą składać się z maksymalnie 5 użytkowników.

Auta na abonament. Nowy pomysł BMW [s03e03] WWWłaśnie podcast

Warto jednak podkreślić, że grupowe słuchanie na Spotify jest w fazie beta. Funkcja będzie rozwijana, jednak nie wiadomo, czy i kiedy trafi do wszystkich użytkowników. Na razie można z niej skorzystać wyłącznie w aplikacjach na smartfonach i tabletach, a użytkownicy muszą posiadać konta premium. W ten sposób możecie ze znajomymi wspólnie posłuchać naszego WWWłaśnie podcastu :)

Źródło: Spotify

Wieści z Rozładowani.pl