Kilka miesięcy oczekiwania i fani Wiedźmina wreszcie mogą obejrzeć film Wiedźmin: Zmora Wilka. Animacja opowiada o losach Vesemira. My już produkcję oglądaliśmy i z czystym sumieniem możemy ją polecić.

Największy serwis streamingowy Netflix najwyraźniej uznał, że marka Wiedźmina jest na tyle opłacalna, że warto w nią inwestować. Po sporym sukcesie pierwszego sezonu Wiedźmina, od razu zamówiono jego kolejną część. W międzyczasie produkcja pracowała nad filmem animowanym, który od dzisiaj (wyjątkowo poniedziałek) jest już dostępny na platformie Netflix.

Wiedźmin: Zmora Wilka już na Netflix

Film anime „Wiedźmin: Zmora Wilka” przedstawia świat „Wiedźmina” z szerszej perspektywy. Bohaterem tej historii jest późniejszy mentor Geralta — Vesemir — młody wiedźmin, który wyrwał się z biedy, aby zabijać potwory na zlecenie.  Jednak gdy dziwny nowy potwór zaczyna terroryzować targane polityczną zawieruchą królestwo, Vesemir musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości.

Producentem i scenarzystą filmu jest Beau de Mayo, współproducentami są Lauren Schmidt Hissrich oraz Kwang Il Han ze Studia Mir, który jest także reżyserem filmu.

OPIS POSTACI:

Vesemir wychował się na szlacheckim dworze, pracując jako służący od rana do nocy za marne wynagrodzenie. Marzy, aby wyrwać się z biedy, przełamać bariery klasowe, zwiedzić Kontynent i znaleźć swoje przeznaczenie.

Tetra Gilcrest jest potężną czarodziejką, która wywodzi się z rodu pierwszych magów na Kontynencie. Tetra wierzy, że magia to czyste piękno. Razem ze swoimi zwolennikami pracuje nad utrzymaniem pokoju na Kontynencie, przeciwdziałając nadużywaniu magii.

Lady Zerbst to szlachcianka z Kaedwen, która po przedwczesnej śmierci męża zajęła jego miejsce w radzie doradczej króla. Należy do najbardziej zaufanych doradców władcy i jest zagorzałą zwolenniczką wiedźminów.

Deglan wychował się na surowych, bezlitosnych wyspach Skellige. Jest twardym wojownikiem i przywódcą wiedźminów. Jest zaciekle lojalny wobec swoich „chłopaków” i zrobi wszystko, co konieczne, aby ich chronić.

Filavandrel to obalony król elfów pochodzący z Gór Sinych i wieloletni przyjaciel Vesemira. Znany jest także jako Filavandrel ze Srebrnych Wież.

Luka jest szczerym do bólu wiedźminem i rodakiem Vesemira. Choć przez swój niewyparzony język często wywoływał kłopoty, inni wiedźmini mogą zawsze na niego liczyć – bez względu na to, jak groźny jest przeciwnik.