Na temat daty premiery była masa spekulacji, nasilały się one w ostatnich miesiącach. Pewne było tylko to, że ma się pojawić na przełomie 2019 i 2020 roku. Informacja pojawiła się na kontach Netflix w wersji holenderskiej.

wiedzmin2

Post opublikowano jednocześnie zarówno na Facebooku, jak i na Twitterze. Został oczywiście dość szybko usunięty, ale jak wiadomo, w Internecie nic nie ginie. We wpisie podano listę seriali i dni do premiery, przy Wiedźminie pojawiła się liczba 97, szybko policzono, że premiera odbędzie się 17 grudnia. I tutaj pojawia się pewna wątpliwość – premiery na Netflixie pojawiają się zazwyczaj w piątki, ale oczywiście nie jest to zasada. Można przyjąć tezę, że specjalny serial zasługuje na specjalny dzień premiery.

Warto przypomnieć, że już w maju pojawiały się plotki, jakoby serial miał zadebiutować 20 grudnia. I ta data pokrywałaby się z moją teorią na temat piątkowych premier.

Myślę jednak, że z niemal stuprocentową pewnością data 17 grudnia jest bezbłędna i śmiało możemy ją zaznaczać w naszych kalendarzach. Tegoroczny okres przedświąteczny zapowiada się zatem zacnie.

Wiedźmin z polskim dubbingiem?

Niedawno opublikowano zwiastun Wiedźmina od Netflixa, możecie o tym przeczytać tutaj, a obejrzeć go powyżej. W sieci głośno zrobiło się o apelu fanów Wiedźmina, aby Netflix przygotował polską wersję dubbingową. W mediach społecznościowych krąży także zwiastun, gdzie lektorem jest Michał Żebrowski:

Czy Netflix odważy się na taki krok? Poczekamy, zobaczymy, na szczęście do premiery jest już bliżej, niż dalej.


Posłuchaj nas!