Oczywiście do tej pory pojawiały się plotki, że nawet siedem sezonów jest planowanych, ale oficjalnych informacji nie było. Oglądając zatem pierwsze odcinki długo oczekiwanego serialu, możemy być pewni, że druga seria również wskoczy na platformę! Właśnie dotarła do nas notka, wprost od Netflixa:

„Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan powrócą w kolejnej części ekranizacji bestsellerowej serii książek Andrzeja Sapkowskiego”.

Showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich komentuje natomiast tak tę sprawę:

„Jestem niesamowicie podekscytowana, że jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, możemy potwierdzić, że wkrótce znów powrócimy na Kontynent, by opowiedzieć dalszą historię Geralta, Yennefer i Ciri i pokazać fanom efekty wspaniałej pracy, którą wykonała nasza ekipa i obsada”.

Netflix dodaje, że prace nad drugim sezonem Wiedźmina rozpoczną się w Londynie na początku 2020 roku, a premiera kolejnego sezonu planowana jest na 2021 rok. Przypuszczam, że będzie to raczej początek 2021 roku, niżeli jego końcówka, zatem wydaje mi się, że możemy spać spokojnie. Drugi sezon ma składać się z ośmiu odcinków.

miecze

Zobaczymy w nim głównych członków obsady – Henry’ego Cavilla (Mission Impossible – Fallout, Człowiek ze stali) w roli Geralta z Rivii, Anyę Chalotrę (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freyę Allan (The Third Day, Kraina bezprawia) jako Ciri. Producentami wykonawczymi będą Lauren Schmidt Hissrich, Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub i Jarosław Sawko. Informacje na temat reżyserów oraz innych członków obsady pojawią się wkrótce.

WIEDŹMIN NETFLIX – DATA PREMIERY 20.12.2019

Informacja została podana podczas jednej z konferencji we Włoszech (Lucca Comics and Games), na której Netflix miał swój panel. Następnie w sieci zamieszczono następny, finalny już trailer serialu.

Ja już zaczynam odliczać nie dni, a godziny do premiery.