Najlepsze, że jako zagorzały fan sagi Gwiezdnych Wojen, śmiem przypuszczać, że chyba bardziej czekałem właśnie na Wiedźmina, niż na Mandaloriana na Disney+. Aczkolwiek ten drugi pozytywnie mnie zaskoczył. Nie o tym jednak mowa, bo 20 grudnia 2019 należy tylko i wyłącznie do Wiedźmina, cokolwiek by się działo. Postanowiłem zebrać w jedno miejsce najważniejsze informacje na temat produkcji Netflixa.

Gdzie obejrzeć serial Wiedźmin?

Na pewno w archiwach TVP, ale to tylko, jeśli chcemy oglądać Michała Żebrowskiego w roli głównej (niczego mu nie ujmując!). Serial Wiedźmin pojawił się na Netflix, tylko i wyłącznie. Wszelkie inne źródła są po prostu nielegalne. Jeśli jeszcze jakimś cudem nie posiadacie abonamentu Netflixa, to plany abonamentowe prezentują się następująco:

  • Plan Podstawowy (34 PLN miesięcznie) pozwala oglądać filmy, seriale i programy w serwisie Netflix w rozdzielczości standardowej (SD) na jednym urządzeniu. Ten plan umożliwia również pobieranie tytułów na jeden telefon lub tablet.
  • Plan Standard (43 PLN miesięcznie) pozwala oglądać filmy, seriale i programy w serwisie Netflix w jakości High Definition (HD), jeżeli jest dostępna, na dwóch urządzeniach jednocześnie. Ten plan umożliwia również pobieranie tytułów na dwa telefony lub tablety.
  • Plan Premium (52 PLN miesięcznie) pozwala oglądać filmy, seriale i programy w serwisie Netflix w jakości High Definition (HD) i Ultra High Definition (UHD), jeżeli jest dostępna, na czterech urządzeniach jednocześnie. Ten plan umożliwia również pobieranie tytułów na cztery telefony lub tablety.

W każdym z planów oczywiście Wiedźmin jest dostępny ;)

Serial Wiedźmin – ale o co chodzi?

Może nie każdy z Was zetknął się z przygodami Geralta. Zaczęło się od opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Już same książki zyskały olbrzymią popularność, ale przełomowe było stworzenie gry opartej o wspomniane książki. Za serie odpowiada polskie studio CD Projekt RED, które wyniosło Wiedźmina na międzynarodowe salony. Ostatnia, trzecia gra Wiedźmin 3: Dziki Gon została okrzyknięta jedną z najlepszych gier przygodowych na świecie. Wtedy też cały świat zaczął czytać opowiadania Andrzeja Sapkowskiego. Naście lat temu powstał serial polskiej produkcji, dość ambitny jak na tamte czasy. W rolę Geralta wcielił się Michał Żebrowski.

https://dailyweb.pl/wiedzmin-3-dziki-gon-dolacza-do-xbox-game-pass-przed-premiera-serialu/

18 grudnia odbyła się polska premiera długo oczekiwanego serialu Wiedźmin. Zaproszeni goście oraz fani, którzy pomyślnie przeszli próbę traw mogli jako pierwsi zobaczyć przedpremierowe odcinki serialu i specjalne materiały dodatkowe w towarzystwie aktorów i twórców serialu!

Na wydarzeniu obecni byli aktorzy m.in. Henry Cavill, Anya Chalotra i Freya Allan oraz twórcy: showrunnerka Lauren S. Hissrich i producent wykonawczy Tomek Bagiński, którzy wzięli udział w panelu poprzedzającym seans. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili także Joey Batey (Jaskier), Eamon Farren (Cahir), Wilson Radjou-Pujalte (Dara) oraz Maciej Musiał (Sir Lazlo).

Oparty na bestsellerowej serii powieści Andrzeja Sapkowskiego serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Liga Sprawiedliwości), a w pozostałych głównych rolach wystąpią Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freya Allan (The Third Day, Kraina bezprawia) jako Ciri. W pozostałych rolach pojawią się: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina, Emma Appleton (The End of The F**king World) jako Renfri, Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.


Posłuchaj nas!