Wiedźmin: GWINT już jest dostępne! Czas na zabawę

Wiedźmin: GWINT już jest dostępne! Czas na zabawę

Opublikowano 29.10.2019 10:42 -


W oczekiwaniu na hitowy już serial Wiedźmin od Netflixa, CD Projekt postanowił przygotować coś na zabicie czasu. Preordery można było składać już od dłuższego czasu, a dzisiaj oficjalnie gra jest dostępna. W iPhonie wyskoczyło powiadomienie, na iPadzie również: zamówiona w przedsprzedaży aplikacja jest już dostępna.

Przystępuję zatem do pobierania, a Was mogę jedynie zachęcić do tego samego. GWINT: Wiedźmińska Gra Karciana od CD PROJEKT RED to taktyczna gierka karciana, rozgrywana w bardzo szybkim tempie.

Jak zapewniają twórcy, GWINT na iOS ma cechy zarówno gry komputerowej, jak i funkcji dostępnych na urządzeniach z ekranami dotykowymi. I to właśnie to połączenie ma być kluczowe, bo postępy i mikropłatności mają być wspólne dla wersji iOS i PC. Tę drugą można oczywiście nabyć za pomocą konta GOG.

Obsługiwane urządzenia obejmują iPhone 6S lub nowsze (w tym iPhone 11), iPad Mini 4 i nowsze, iPad 5 generacji lub nowsze, iPad Air 2 lub nowsze oraz wszystkie urządzenia z linii iPad Pro. Te najmocniejsze sprzęty od Apple obsłużą tekstury 4K. Sam posiadam iPada Pro, dlatego liczę na przyjemną rozgrywkę.

Jeszcze dzisiaj rozpoczynam pierwsze rozgrywki i obiecuję, że przygotuję sporą recenzję na temat gry i porównań z wersją komputerową. Sprawdzę synchronizację międzyplatformową i wspomniane mikropłatności. Zacieram ręce, szczególnie że długi weekend przed nami.

GWINT jest dostępny na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Więcej informacji na temat GWINTA znajduje się na oficjalnej stronie —  www.playgwent.com/en/join.

Wieści z Rozładowani.pl