"Wiedźmin" detronizuje "Mandalorianina" jako najpopularniejszy serial w przerwie świątecznej

“Wiedźmin” detronizuje “Mandalorianina” jako najpopularniejszy serial w przerwie świątecznej

Opublikowano 3.01.2020 9:06 -


Na premierę Wiedźmina czekało wielu fanów na całym świecie. Wybór daty przed rozpoczęciem okresu świątecznego na pewno przyczynił się do tego, że w ciągu kilku dni znaczna część użytkowników Netflixa miała już za sobą pierwszy sezon serialu. W tym samym czasie nastąpiła publikacja ostatnich odcinków Mandalorianina – najpopularniejszej produkcji na platformie Disney+.

Od samego początku można było się spodziewać, że oba seriale będą ze sobą konkurować o miano najpopularniejszego. Stopniowe dozowanie wrażeń ze świata Gwiezdnych Wojen poprzez publikację odcinków co tydzień, pozwoliło wzbudzić zainteresowanie wśród widzów, którzy oczekiwali kontynuacji historii. Netflix postanowił wszystko na jedną kartę, wrzucając cały sezon jednego dnia i prawdopodobnie to przyniosło mu ogromny sukces.

Co sprawiło, że Wiedźmin detronizuje największy hit na Disney+?

Zaledwie jeden dzień po premierze Wiedźmina, w sieci pojawiło się wiele recenzji, które niestety nie stawiały serialu w dobrym świetle. Prawdopodobnie był to moment, kiedy Netflix na chwilę zwątpił w to, co zrobił, ale nie trwało to długo. Serial zdobył zainteresowanie widzów na całym świecie, co przełożyło się także na sprzedaż książek oraz gier. Oceny na licznych portalach, liczba odsłon każdego z odcinków i wiele więcej to dowody na to, że ekranizacja okazała się strzałem w dziesiątkę.

wiedźmin

Z najnowszych danych Business Insider wynika, że w tygodniu od 22 do 28 grudnia, to właśnie Wiedźmin był najpopularniejszym serialem na świecie. Przebił on w ten sposób nawet Mandalorianina, który do czasu premiery uznawany był na jeden z najlepszych. W zaledwie kilka dni wszystko się zmieniło! Mimo złych opinii Filmoznawców, widzowie pokochali Geralta z Rivii, a piosenka o wiedźminie rozbrzmiewa w niejednym domu.

wiedźmin

Jakie produkcje nadal są popularniejsze od Wiedźmina?

Późna premiera serialu ma jednak swoje minusy. W rankingu opublikowanym przez Netflixa wśród seriali Wiedźmin znalazł się na drugim miejscu! To i tak świetny wynik, biorąc pod uwagę, że widzowie mieli zaledwie 11 dni, aby pomóc nowej produkcji zdobyć tak wysokie miejsce. Przebiło go tylko Stranger Things, które również ma swoich fanów na całym świecie.

Osobiście obejrzałam zarówno jeden, jak i drugi serial. Trudno jest mi ocenić, który z nich jest lepszy, jednak moje serce podpowiada mi, że Geralt z Rivii i jego przygody są bardziej wciągające. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z Wiedźminem, to koniecznie nadróbcie zaległości i dajcie znać, jak Wam się podobało.

Źródło: Business Insider

Wieści z Rozładowani.pl