Wiedźmin 3 na Nintendo Switch pojawi się w październiku

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch pojawi się w październiku

Opublikowano 21.08.2019 10:19 -


Niesamowite emocje oraz wiele ciekawych trailerów, jakie pojawiają się podczas tegorocznej gali Gamescom, pozwalają mi przekazać Wam najnowsze informacje ze świata gier. W tym także naprawdę świetnego newsa dla wszystkich fanów sagi „Wiedźmin” oraz urządzeń przenośnych od Nintendo. Już w październiku będzie można zagrać w Wiedźmina 3: Dziki Gon na konsoli Switch. Jakim kosztem jednak przeniesiono tak wielką produkcję na tak niewielkie urządzenie?

Oficjalna wersja Wiedźmina 3 na konsole oraz PC miała swoją premierę już 4 lata temu. CD Projekt kazało nam czekać naprawdę długo, zanim pojawił się pierwszy oficjalny gameplay w wersji na Nintendo Switch. Już po pierwszych zwiastunach można ocenić, jak bardzo producent musiał zminimalizować użyte w grze asety, zmniejszając znacznie ich rozdzielczość. Taka szczerość jest bardzo rzadko spotykana, dlatego CD Projekt postąpił naprawdę odważnie, ukazując, jak wygląda prawdziwa rozgrywka. Zresztą oceńcie sami, jak prezentuje się zapowiedź najnowszego Wiedźmina.

Wiedźmin 3, a pojemność przenośnej konsoli

Dzięki temu, że CD Projekt uruchomiło już przedsprzedaż najnowszej produkcji, możemy ocenić, jak bardzo ją skompresowano. Wszystkie pliki gry zajmują zaledwie 28 GB. W porównaniu z wersją na PS 4 o wadze 70 GB ukazuje, jak bardzo producent musiał ograniczyć możliwości gry. Wszystko na rzecz Nintendo. Dzięki temu uzyskał on oczekiwany efekt, czyli grę bezproblemowo można zainstalować na Switchu o pojemności 32 GB. Co ciekawe w wersji pudełkowej automatycznie wgrane zostaną również dwa dodatki: Krew i Wino oraz Serce z Kamienia – co zaoszczędzi graczom pobierania kolejnych plików.

wiedźmin 3

Data premiery oraz możliwości zakupu

Tak jak podał CD Projekt podczas Gamescom 2019, premiera Wiedźmina 3 odbędzie się już 15 października. Tej jesieni wielbiciele konsoli od Nintendo będą więc mogli spróbować swoich sił w jednej z polskich produkcji, które zyskały uznanie graczy na całym świecie. Producent udostępnia aż dwie możliwości zakupu: w wersji kartridżu oraz cyfrowej – w zależności od preferencji graczy. Obie oczywiście są już dostępne do kupna jako preorder, który dokładnie w dniu premiery pojawi się u kupujących.

Wieści z Rozładowani.pl