"Wiedźmin 3: Dziki Gon" bije rekordy popularności. Prawie 5 lat po premierze...

Opublikowano 2.01.2020 8:07 -


Gra komputerowa "Wiedźmin" przeżywa obecnie drugą młodość. Słupki popularności osiągnęły niespotykany dotąd poziom. To samo dzieje się z książkami. Wszystko dzięki Netfliksowi.

Wiedźmin 3: Dziki Gon miał premierę w maju 2015 roku. Jednak dopiero teraz gra osiągnęła swoją szczytową popularność. Fakt ten odnotował na swoim Twitterze m.in. Marcin Momot z CD Projekt Red.

29 grudnia zarejestrowano rekordową liczbę graczy spędzających czas z Geraltem. Na platformie Steam w jednym momencie było ich... ponad 93 tysiące! To najwyższy wskaźnik od premiery gry, która odbyła się prawie 4,5 roku temu.

Przyczyną tak dużego zainteresowania jest, jak można się domyślić, serial "Wiedźmin" dostępny od 20 grudnia w serwisie Netflix. W związku ze świętami Bożego Narodzenia dużo osób ma także wolne, co pewnie także zrobiło swoje.

Co ciekawe, serialowy "Witcher" przyczynił się także do znacznego wzrostu sprzedaży swojego książkowego pierwowzoru. Andrzej Sapkowski stał się najpopularniejszym pisarzem według Amazona. Ranking aktualizowany jest na bieżąco na podstawie sprzedaży w sklepie.

Także jeśli chcecie wypromować grę lub książkę, to nie pozostaje nic innego tylko dogadać się z Netfliksem, aby przygotowali serial na ich podstawie. Przyda się także zatrudnienie do głównej roli Supermana oraz nagranie chwytliwej, memicznej piosenki 😉

Już jest! Lista nowości Netflix na styczeń 2020

Wieści z Rozładowani.pl