Wiedzieliście, że Adidas sprzedaje słuchawki Bluetooth? I to ponoć podobno całkiem niezłe!

Opublikowano 13.06.2020 19:49 -


Niby w 2020 roku już nic nie powinno mnie zdziwić, ale jednak. Ostatnio okazało się na przykład, że Adidas (tak, ten Adidas) sprzedaje 2 modele bezprzewodowych słuchawek: FWD-01 i RPT-01. I o dziwo zbierają one całkiem przyzwoite recenzje!

Słysząc "słuchawki marki odzieżowej", w myślach od razu jawi mi się tania, plastikowa konstrukcja ze znanym doklejonym logo. O dziwo, w przypadku słuchawek Bluetooth Adidas FWD-01 i RPT-01 sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Wspomniane modele to, kolejno, słuchawki dokanałowe połączone jednym kablem oraz słuchawki nauszne. Obie konstrukcje bardzo silny nacisk stawiają na wykorzystywanie podczas wszelakich ćwiczeń - siłowni, biegania, crossfitu, itp. Stąd też certyfikacja IPX4 (odporność na pot czy zachlapania).

Słuchawki Adidasa łączy też wspólny, nazwijmy to, "język designu" - nietuzinkowe, ścięte kształty, wykorzystanie materiałów tekstylnych i nietypowych zestawień kolorystycznych.

Słuchawki bluetooth Adidas FWD-01

Model Adidas FWD-01 to niewielkie słuchawki dokanałowe. Łączą się z telefonem bezprzewodowo, jednak nadal mamy tu jeden kabel łączący obie słuchawki. Wykonano je z matowej gumy, a o lepsze trzymanie w uszach dbają "płetwy" znane z innych tego typu konstrukcji.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest kabel, który pokryto tekstylnym materiałem podobnym do Primeknitu wykorzystywanego np. w cholewce butów Adidas UltraBoost. Trzeba przyznać, że pomysł jest świetny, bo podczas treningów, gdy dużo się pocimy, gumowa izolacja kabli słuchawkowych nie jest przyjemna w dotyku.

Adidas fwd 01

Adidas fwd 01 3

Adidas FWD-01 grają 16 godzin na jednym ładowaniu i mają gniazdo USB-C. Do połączenia z urządzeniami używają Bluetooth 5.0. Przez aplikację można w nich uruchomić także możliwość "przepuszczania" do uszu dźwięków z otoczenia. Wyjściowa cena tego modelu to 600 zł.

Słuchawki Bluetooth Adidas RPT-01

Z kolei model Adidas RPT-01 to już bardziej klasyczne słuchawki nauszne. Nastawione są nie tylko na fitness, ale także sprawdzą się np. podczas dojazdu do pracy czy podróży pociągiem. Tę konstrukcję również pokryto charakterystycznym materiałem, który, co ciekawe, po intensywnym treningu można po prostu zdjąć i... wyprać w pralce.

Adidas RPT-01 według zapewnień producenta wytrzymują na jednym ładowaniu nawet 40 godzin. Do sterowania ich funkcjami wykorzystywane są specjalne pokrętło oraz przycisk. Słuchawki dostępne są w trzech konfiguracjach kolorystycznych: ciemnoszarej, pomarańczowo-różowej oraz jasnoszarej.

Model ten jest nieco droższy, kosztuje ok. 670 zł.

adidas rpt 01 adidas rpt 01 2 adidas slideshow rpt

Recenzje są zaskakująco dobre

Od lat jestem zwolennikiem designu Adidasa, ale nie sądziłem, że firma będzie w stanie przełożyć go na, bądź co bądź, niezbadane dotąd przez siebie terytorium. Użycie materiału tekstylnego w słuchawkach sportowych to jednak moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Tym bardziej że niemiecka firma akurat w tym obszarze jest jedną z najbardziej innowacyjnych na świecie.

Co więcej, opisywane konstrukcje są doceniane również przez recenzentów. Np. Android Central określił model nauszny jako "miłą niespodziankę", oceniając go na 4,5 gwiazdki na 5 możliwych. Dziennikarze chwalą nie tylko wyjątkowy design, ale także baterię, ergonomię i jakość dźwięku.

Wieści z Rozładowani.pl