Wieczorem i w nocy - zobacz kolejne przeloty Starlinków [rozkład]

Opublikowano 29.05.2020 20:59 -


Pogoda w ciągu dnia nie rozpieszczała, ale popołudniu na szczęście się rozpogodziło i podobnie ma być w nocy. Jest to zatem doskonała okazja na obserwację Starlinków. Niestety są one już dość daleko, ale mimo to są widoczne.

Wieczorem odbędzie się jeden spory (jeśli chodzi o liczbę satelitów) przelot, ale za to w nocy kolejne dwie szanse. Zalecam jednak wyspanie się, bo już jutro... kolejna próba startu rakiety Falcon 9 z przylądka Canaveral na Florydzie.

PRZELOTY STARLINK W piątek 29.05.2020:

  • 23:38 – 18 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

PRZELOTY STARLINK W NOCY Z PIĄTku na sobotę 29.05/30.05.2020:

  • 02:01 – 19 satelitów Starlink, widoczne nad Czechami (będą lecieć od zachodu)
  • 03:28 – 39 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

starlink

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl