W poprzednim artykule podzieliłem się z Wami ciekawostkami dotyczącymi wtyczki Visual Composer. Dziś , zgodnie z obietnicą chciałbym przedstawić Wam moim zdaniem jedną z ciekawszych nakładek na tę wtyczkę – Ultimate Addons for Visual Composer.

Z początku wydawać by się mogło, że 16 dodatków które oferuje ta wtyczka to niewiele. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Co więc ciekawego znajdziemy w tej nakładce ? Całkiem sporo ciekawych i bardzo przydatnych elementów, dzięki którym urozmaicimy wygląd naszej strony. Poniżej kilka najciekawszych i wartych uwagi.

Ultimate Addons for Visual Composer
Ultimate Addons for Visual Composer

 

 1. Wykres Google Trends

Ta opcja przyda się z pewnością każdemu, kto chociaż w najmniejszym stopniu zajmuje się szeroko rozumianym pozycjonowaniem stron. W przykładzie, użyłem 2 słów kluczowych: Wodpress i Joomla. Jako docelowy podglą wybrałem prównanie trendów wyszukiwania dla tych 2 słów kluczowych. Poniżej efekt, poniekąd interesujący i pokazujący pewien ciekawy trend ;) W opcjach znajdziemy jeszcze kilka innych możliwośći docelowego raportu takich jak globalne zainteresowanie danym słowem kluczowym czy też regiony najbardziej zainteresowane danym słowem kluczowym.

R E K L A M A

result

 

 

2. Price boxy

Jeśli sprzedajesz swoje towary lub usługi, z pewnością zainteresujesz się tym dodatkiem. Pozwala nam on w łatwo i szybko stworzyć cennik. Do wyboru mamy aż 6 różnych szablonów jego wyglądu, co ważne, każdy z nich możemy kolorystycznie dopasować według naszych wymagań. Dodatkowo, możemy oznaczyć wybrany przez nas cennik jako „featured”. Poniżej przykładowy efekt, sami przyznacie że wygląda interesująco.

pricelist_tn

 

3. Info tabele

Ten element w zasadzie podobny jest do opisanego powyżej, lecz pozwalający nam przedstawić nasze usługi, produkty czy też członków zespołu. Oprócz zdefiniowanych szablonów kolorystycznych możemy stworzyć także własny. Lista opcji które pozwolą nam w dowolny sposób zmodyfikować wygląd tabelek jest dość spora. Poniżej kilka przykładów wykorzystania tego elementu.

infobox

 

 

4. Animowane liczniki

Nic tak bardziej nie przykuwa uwagi niż animowane elementy na stronie. Jeżeli chcecie pochwalić się liczbą zrealizowanych projektów, ilością zjedzonych pizz czy też innymi ciekawymi faktami to z pewnością ten element przypadnie Wam do gustu. Warto dodać, iż mamy tu całe mnóstwo opcji, takich jak np czas animacji danego elementu  – możemy tu ustawić czas przez jaki licznik będzie animowany ( szczególnie przydatne w przypadku większych liczb ). Możemy także wybrać miejsce w którym wyświetla się dana ikonka ( left, right, top ), możemy także dodać animację do ikonki co jeszcze bardziej urozmaici treść strony. Lista opcji jes naprawdę spora, ogranicza nas jedynie nasza kreatywność. Poniżej to co udało mi się wykonać przy użyciu tej wtyczki ( na żywo robi jeszcze większe wrażenie ).

counters

 

5. Oś czasu

Kolejnym interesującym elementem jaki oferuje nam wtyczka jest oś czasu. Element moim zdaniem wart uwagi, sam jakiś czas temu szukałem podobnego rozwiązania aż trafiłem na Ultimate Addons. Co oferuje nam ta wtyczka ? Otóż całkiem dość sporo. Oprócz możliwości dopasowania własnego stylu wyglądu osi czasu, znajdziemy tu 3 typy elementów które możemy dodać do osi czasu. Są to separator ( służący do rozdzielania poszczególnych okresów tak jak w poniższym przykładzie), standardowy element i wyróżniony element osi czasu. Co ważne, do treści elementów możemy dodawać wszelkiego rodzaju media: zdjęcia, ikony, filmy ( zarówno te z Youtuba, Vimeo jak i tych we własnych lokalizacjach).  Pod tym linkiem można obejrzeć demo osi czasu ( biografia Steve Jobsa ) zbudowanej dzięki tej wtyczce.

timeline

 

Wtyczka ta oprócz wymienionych powyżej elementów zawiera jeszcze wiele innych ciekawych elementów, takich jak moduł odliczania do konkretnej daty, Inwestując około 50 zł ( koszt wtyczki to 17$ ) otrzymujemy kilkanaście naprawdę interesujących dodatków, dzięki którym nasza strona będzie wyglądać bardziej atrakcyjnie. Dodawanie i edytowanie poszczególnych elementów jest intuicyjnie proste, a wprowadzane przez nas zmiany możemy podglądać na bieżąco. To moim zdaniem jedna z wielu wtyczek „must have” – oferuje naprawdę wiele możliwości za stosunkowo niewielką kwotę.

Jeśli chcecie abyśmy przetestowali jakąś wtyczkę lub szablon to swoją sugestię zostawcie w komentarzu pod artykułem.