Wprawdzie tym razem nie mam gotowego, tajemniczego rozwiązania, które aktywuje nową propozycję wyglądu ów poczty, niemniej mam kilka interesujących zrzutów, jak usługa ta może prezentować się już niebawem. Oczywiście aktualnie wszystko w 'fazie’ plotek, niemniej na pewno zdajecie sobie sprawę, iż nie licząc plotek ajfonowych, to cała reszta technologicznych przecieków, to raczej treści zupełnie kontrolowane. Tym razem informacja pojawiła się w serwisie Geek.com, który zaprezentował także gotowe zrzuty ekranowe. Sami zobaczcie:

1

Miałem wrażenie, że nie da się już prościej i estetycznej, od aktualnego domyślnego szablonu na Gmail. A tu niespodzianka, gdyż nowa propozycja zdaje się być jeszcze bardziej przyjazna dla oka. Widać jak bardzo zostały odchudzone boczne części serwisu, skupiając uwagę na części centralnej. Oczywiście menu można bez problemu wywołać odpowiednim przyciskiem – pojawi się wówczas ono po lewej stronie.

2

Na zrzutach widać interesujące skróty do najpopularniejszych opcji, zlokalizowane zostały w prawym dolnym rogu. Można się także domyślić, że po prawej stronie pojawią się kontakty z usługi Hangout, przynajmniej wskazuje na to ikona. Nagłówek to brak niepotrzebnych śmieci, tylko i wyłącznie credo usługi. Wyszukiwarka i skrót do menu. Całość prezentuje się wyśmienicie i szczerze nie mogę się doczekać nowego wyglądu. Co gorsza patrząc na aktualnego klienta, już nie jest tak doskonały, za jakiego go miałem ;-)

Niestety plotka nie głosi nic o przybliżonym terminie udostępnienia nowego designu, niemniej cała zachodnia prasa branżowa wieszczy, że są iluzoryczne nadzieje, że może i Google planuje uruchomić go w trakcie swojej imprezy Google I/O, która ma się odbyć w końcówce czerwca. Czekamy, zdecydowanie!


Posłuchaj nas!