Widzieliście już Rocket Feed? Nowa funkcja na Facebooku

Widzieliście już Rocket Feed? Nowa funkcja na Facebooku

Opublikowano 4.04.2017 10:31 Aktualizacja: 4.04.2017 19:19 - 1


Messenger uraczył nas niedawno reakcjami. Na Facebooku pojawią się niedługo podpatrzone na Snapchacie Stories. Jednak to nie wszystko, co przygotował dla nas w ostatnich tygodniach portal z Menlo Park. Właśnie testują tam kolejną funkcjonalność. Jest nią Rocket Feed, którego ikona pojawiła się na urządzeniach mobilnych wybranych użytkowników. I może być najciekawsza nowością, jaką portal społecznościowy obłaskawił nas w ostatnich miesiącach.

Jeśli lubicie odkrywać nowe rzeczy, miejsca i trendy to będziecie zadowoleni. Obok tradycyjnego News Feeda, prawdopodobnie niedługo zobaczycie również ikonę z rakietą. Kryje się pod nią niestandardowy strumień wiadomości, zawierający wpisy spoza aktualnego kręgów zainteresowań.

Rakieta pełna rekomendacji

Założenie jest takie, że to algorytm będzie dobierał treści, które według niego mogą przypaść nam do gustu. Ni mniej, ni więcej, jest to system rekomendacji bazujący na danych, jakie udostępniliście przez okres waszej aktywności w serwisie. Pozwoli to docierać do wiadomości, które do tej pory wam umykały. Jak podaje Mashable duża część pojawiających się tam wpisów ma podłoże lokalne.

Testujemy uzupełniający strumień popularnych artykułów, filmów i zdjęć. Będzie dostosowany do każdej osoby w oparciu o treści, które mogą być dla niej interesujące (…) Słyszymy od ludzi, że chcą w łatwy sposób odkrywać nową zawartość, z którą jeszcze się nie połączyli – powiedziała TechCrunchowi rzeczniczka prasowa Facebooka.

Pomimo, że opisywana platforma społecznościowa jest obecnie piętnowana za niemal każdą nowość, będę niepopularny i napiszę, iż podoba mi się ten pomysł. Raz, że to nie rok 2004, kiedy serwis startował, a zmiany ratują od stagnacji. Dwa, że rekomendacje są świetne same w sobie. Spotykamy je niemal wszędzie i chłoniemy wręcz organicznie. Więc dlaczego nie dać szansy Zuckerbergowi i spółce.

Agregat bylejakości

Tak naprawdę to nie Facebook psuje Facebooka. On co najwyżej oddaje w nasze ręce kolejne narzędzia do psucia. Za to odgórny system może być swego rodzaju odtrutką dla ludzi, którzy traktują portal jako zło konieczne – agregat kotów, ślubów, dzieci, sentencji mądrości pełnych oraz niesamowitych okazji i równie niesłychanych doniesień udostępnianych przez naszych znajomych. Nie rzadko przez nas samych.

W swej naiwności liczę, że największa społeczność sieciowa może jeszcze być wielka. Nie tylko astronomiczną liczbą aktywnych użytkowników. Również jakością. Ma ku temu niesamowity potencjał. Rocket Feed jest szansą na ponowne zaangażowanie tych, którzy skreślili serwis przez śmieciowy kontent, jakim jesteśmy zalewani w podstawowym strumieniu.

Obecnie omawiana funkcjonalność jest cyklicznie testowana w wybranych częściach świata. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy u kogoś z was pojawiła się już facebookowa rakieta.

Wieści z Rozładowani.pl