Widzieliście już odświeżoną wersje Netflixa?

Widzieliście już odświeżoną wersje Netflixa?

Opublikowano 1.03.2018 13:58 Aktualizacja: 13.06.2020 13:41 -


Użytkownicy zaczynają otrzymywać już najnowszą aktualizację Netflixa, a co za tym idzie będą mogli zobaczyć odświeżoną wersję serwisu, która została ujednolicona na wszystkich platformach. Czy to dobrze?

Mówi Wam coś Material Design?

Dla osób nie znających pojęcia:

W 2014 roku Material Design ogłoszono oficjalnym stylem produkowanych przez Google aplikacji mobilnych, między innymi takich jak Gmail, Google Drive, Google Docs“.

Są to więc wytyczne na których bazują twórcy aplikacji mobilnych pod system Android. Netflix jednak postanowił sprzeciwić się zasadom i…ujednolicił wygląd na wszystkich swoich platformach.

Co ulegnie zmianie?

Zmiana będzie jedna, ale konkretna. Tyczyć się ona będzie czegoś niezwykle ważnego w aplikacji, czyli menu. Według Material Design menu powinno być wykonane w formie, tak zwanego, hamburgera. Wygląda ono tak:

a w Netflixie wyglądało tak:

Lepszy pomysł na rozwiązanie mógł mieć nikt inny, tylko Apple i…zdaniem Apple menu powinno znajdować się dokładnie na dole ekranu, dzięki czemu każdy będzie miał możliwość dostępu do niego za pomocą kciuka. Proste? Proste.

Android jak iOS?

Wszystkie najważniejsze opcje zostaną zatem przesunięte bezpośrednio na dolny pasek nawigacyjny. Znajdziemy tam również odnośniki do ekranu głównego, pobranych wideo, zapowiedzi filmowych oraz panel wyszukiwania (widok po prawej stronie):

Na dole ekranu ma również pojawić się przycisk “więcej” który przekieruje do pełnoprawnego menu z ustawieniami, gdzie wybierzemy między innymi użytkownika.

Oto lista 8 nowości na Netflix, które trzeba zobaczyć w marcu

Kiedy można się spodziewać nowego wyglądu aplikacji?

To zależy – u niektórych użytkowników zmiany są już widoczne, a niektórzy będą musieli jeszcze chwilę poczekać. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to długo.

Rozwiązanie nieco ryzykowne, ale czyż w końcu nie do odważnych świat należy? Ja się mocno przyzwyczaiłam do hamburgerowego menu, ale może wersja, w której będzie ono w zasięgu kciuka będzie dla mnie zdecydowanie bardziej praktyczna? Czekam na aktualizację i…nowości od Netflix!

Wieści z Rozładowani.pl