Gdy konkurencja depcze Ci po piętach, musisz coś zrobić. W przypadku SnapChata był to redesign. Istagram z powodzeniem kopiował chyba wszystkie funkcje aplikacji z duszkiem w logo. Nowy Snapchat powienien to zmienić.

Wiele mogliśmy usłyszeć i przeczytać o tym, co to nie grozi Snapowi. Jak bardzo aplikacja ze zdjęciami kupiona przez Marca Zuckerberga im zagraża. Warto jednak przyjrzeć się temu z szerszej perspektywy. Facebook zaczyna odczuwać odpływ ludzi młodych. Myślą o wprowadzeniu przycisku „downvote”. Instagram wspomina o wideorozmowach oraz wprowadza tekstowe stories. Każdy ma jakieś problemy. O problemach Snapa też sporo słyszeliśmy. Ostatni kwartał wypadł poniżej ich oczekiwań, jednak dalej na plus.

Snap przywróci stary wygląd

W sieci można przeczytać o tym, jak to ludzie nienawidzą nowego designu Snapchatu. Hejt leje się drzwiami i oknami, natknąłem się nawet na akcję (to jest fake!), która mówi o tym, że jeśli poniższy Tweet będzie podany dalej niż 50 000 razy, Snap obiecał przywrócić stary interfejs.

R E K L A M A

https://twitter.com/FixSnapNow/status/962102182878302208

Jakby tego było mało, na change.org ludzie zbierają podpisy pod petycją do Snapa o przywrócenie starego UI. Na ten moment mają już prawie 700 000.

snap

Całkiem niedawno znany (bardzo) youtuber MKBHD wrzucił na kanał filmik o tym, dlaczego odszedł ze Snapchata.

Głównym powodem jego decyzji była bardzo ograniczona możliwość odkrywania nowego contentu.

Wygląda jednak na to, że Snap właśnie na tym teraz się skupił. Przebudowali cały interfejs aplikacji. Nawigację, wygląd. Przez ich decyzję po sieci przelewa się niewiarygodna fala hejtu. Czy na pewno taka niewiarygodna?

Przecież całkiem niedawno mieliśmy podobną sytuację, gdy Instagram zmienił sposób wyświetlania zdjęć z chronologicznego na bazujący na naszych zainteresowaniach. Tak wiele osób miało zamknąć konta. I co? I instagram kilka tygodni później zanotował wynik 500 milionów użytkowników. A pamiętasz, jak facebook wprowadził timeline, a potem news feed? O rety, ale dużo osób wtedy miało odejść bezpowrotnie. Nie kojarzę jednak aby tak się stało ;)

hola hola

Sami śmiejemy się ze starszych pokoleń, które wspominają dawne czasy jako lepsze. To, co kiedyś – było lepsze itp. Ludzie jednak wcale tak bardzo się nie zmieniają ze swoim narzekaniem. Zmienia się tylko sposób i prędkość tej reakcji.

Dlatego, zamiast tak bardzo marudzić i często nawet błagać o przywrócenie tego, co było, może warto dać szansę i spróbować, wyrobić swoją opinię.

Poniżej streszczenie nowego interefejsu Snapchata po redesignie w 60 sekund.

Wydaje mi się, że to dobry ruch, biorąc pod uwagę to co robi konkurencja z ich rozwiązaniami.


Posłuchaj nas!