Widzieliście już nową odsłonę wydawnictwa Helion?

Widzieliście już nową odsłonę wydawnictwa Helion?

Opublikowano 18.08.2016 8:16 Aktualizacja: 18.08.2016 8:21 - 5


Krążą legendy, że jest ktoś taki (z branży), kto nigdy z usługa Heliona nie korzystał. To tylko na pewno legenda bez pokrycia, bo taka osoba z pewnością nie istnieje. W końcu Helion od zawsze był skarbnicą wiedzy każdego informatyka, tego pasjonata jak i profesjonalisty, zapewniając niezbędne materiały edukacyjne. Miałem także wrażenie, że od zawsze, a przynajmniej od początków internetów korzystają z tego samego szablonu i pragną dochować tradycji po wsze czasy. Wrażenie było złudne, gdyż właśnie postanowili odświeżyć wygląd swojej strony.

Czy pamiętacie Heliona takiego?

stary-helion

Oczywiście, to ten szablon, który znamy od zawsze, prawda? No to by nieco utrudnić, czy znacie Heliona takiego:

very-old-helion

Ja osobiście taką jeszcze pamiętam i jestem pewien, że Czytelnicy po 30stce także. Czas jednak zwiększyć poziom trudności i przeskoczyć o dekadę wstecz. Rzucam rękawicę temu, który pamięta, takiego Heliona:

very-very-old-helion

Szach mat. Wprawdzie w tym czasie byłem już użytkownikiem internetu (okazjonalnym), wtedy było to dobro luksusowe, ale w głowie inne rzeczy niż jakieś książki. Chociaż już wtedy wiedziałem, że moją przyszłość powiązana będzie z komputerami. Tak też się stało, niejednokrotnie dzięki Helionowi, który pozwolił mi poznać tajniki interesującego mnie tematu, czy też pozwolił na uzupełnienie braków na studiach.

Tak się składa, że wydawnictwo postanowiło zmienić wygląd swojej strony, która (na całe szczęście) nie nawiązuje do korzeni. Mogłoby być zabawnie. Za to zdecydowali o kompletnym odświeżeniu swojego szablonu, który nie oszukujmy się, prosił się o taką zmiane już jakiś czas.

nowy-helion

Zawsze uważałem, że pojęcie pięknego szablonu e-commerce nie istnieje. W końcu prezentowanie produktów, podpisywanie ich tytułami, cenami czy gwiazdkami, prezentowanie kategorii czy strony produktu, to zawsze jeden i ten sam szablon. Do tego niskiej jakości. Takie przeświadczenie chyba zrodziło się we mnie przez te wszystkie gotowe sklepy internetowe, które dosłownie wyglądają tak samo. Dlatego też, moim zdaniem to sztuka naprawdę wielka, by stworzyć szablon e-commercowy, który będzie się wyróżniał na tle konkurencji i zwyczajnie będzie przyjemny dla oka. Wydaje mi się jednak, że Helionowi się udało.

Nowy szablon zyskał większe fonty, dopasowane do nieco wyższych rozdzielczości, całość nabrała zdecydowanie oddechu. Podstrona produktowa, która zawsze była dla mnie mało czytelna i zrozumiała, nagle okazała się być zrozumiała, ułożona i estetyczna. Bardzo podoba mi się pomysł zastosowany także na głównej stronie, po najechaniu na wybrany tytuł książki pojawia się jej opis w kilku zdaniach, przez co jestem w stanie ocenić, czy dany tytuł mnie może zainteresować czy zupełnie nie.

Całość wykonana naprawde składnie i smacznie, zmiana na ogromny plus. Nic tylko chwalić i chwalić. Dobra robota Helionie.

Wieści z Rozładowani.pl