Pomysł mimo, że nie pierwszej świeżości – wydaje się być całkiem interesujący. Amazon Echo poproszony o włączenie konkretnego rodzaju muzyki, włączy. Zapytany, odpowie – wszystko za pomocą chmury z której urządzenie się uczy, budując swoją bazę odpowiedzi. Wzbudzany jest odpowiednim poleceniem, które użytkownik sam może ustawić. Co ciekawe, ponoć wychwyci polecenie z końca drugiego pokoju, a odpowiadać za to ma 7 wbudowanych w urządzenie mikrofonów. Ponadto przez interfejs Bluetooth można podłączyć własne urządzenia. Sami zobaczcie jak to działa:

 

 

Fajny gadżet, bo jak na moje to tylko w tej kategorii należy rozpatrywać to urządzenie. Nie powiem, jako Geek pierwszej krwi, chętnie urządzenie bym przetestował. Czy jednak kupił bym urządzenie na własne potrzeby? Miałbym wątpliwości, chociaż szczerze trzeba przyznać, że nie jest wygórowana. Jak zapewnia Amazon na stronie produktowej Echo, cena urządzenia ma wynosić 199$, zaś dla osób które otrzymają kody zniżkowe z zaproszenia – tylko $99.

Kody zniżkowe mają się pojawić w przeciągu najbliższych tygodni, może to być doskonały pomysł na prezent za niewielkie pieniądze (umówmy się, za 99$ biorę Amazon Echo w ciemno) ;-)