Spotify uruchamia obsługę podcastów w formie wideo. Funkcja może stać się realną alternatywą dla YouTuba, gdzie publikowane są video podcasty. 

Nowość na Spotify. Podcasty mają swoje top listy!

Podcasty wideo na Spotify

Spotify ogłosiło, że wprowadza obsługę podcastów w formie wideo. Funkcja jest w trakcie rozwoju, ale zapewni użytkownikom aplikacji w krajach, gdzie podcasty są dostępne, możliwość oglądania wideo ich ulubionych podcastowych twórców. Z takiej opcji będą mogli korzystać użytkownicy kont darmowych oraz premium, zarówno za pośrednictwem aplikacji mobilnych, jak i desktopowych. Natomiast możliwość publikacji wideo zostanie tymczasowo udostępniona wybranym twórcom. Już niebawem użytkownicy Spotify będą mogli nie tylko posłuchać, ale też zobaczyć w aplikacji podcasty: Book of Basketball 2.0, Fantasy Footballers, The Misfits Podcast, H3 Podcast, The Morning Toast, Higher Learning with Van Lathan & Rachel Lindsay oraz The Rooster Teeth Podcast. 

Zmiana formatu po zablokowaniu telefonu

Co ciekawe, materiały wideo będą synchronizowane z wersjami audio. Pozwoli to na dalsze odtwarzanie podcastu po zablokowaniu telefonu lub korzystaniu z innej aplikacji, ale w formie audio. Niezmiennie użytkownicy będą mogli pobierać podcasty w formie audio na smartfony. Przedstawiciele Spotify zauważają, że podcasty w formie wideo umożliwią lepsze kontakty twórców ze słuchaczami, a także zwiększą ich zaangażowanie. 

Jak dodać Podcast do Spotify? To łatwiejsze niż mogło się wydawać

Czy będzie to konkurencja dla YouTube?

Warto teraz przyglądać się rozwojowi sytuacji. Jeśli Spotify rozszerzy możliwość udostępniania podcastów w formie wideo na wszystkich twórców, to czy w tym zakresie stanie się realnym konkurentem dla YouTube? Tak, jeśli Spotify umożliwi twórcom podcastów zarabiania na tym kanale dystrybucji. Chociaż czas pokaże, co się wydarzy w tej materii. Tymczasem posłuchajcie najnowszego odcinka naszego WWWłaśnie Podcastu!

Źródło: Spotify