WideArea - czyli sposób na szybkie i wygodne pisanie
WideArea - czyli sposób na szybkie i wygodne pisanie

Opublikowano 6 lat temu - 1


Pojęcie wygodnego pisania, cóż ono właściwie oznacza? Bardzo szeroki aspekt, podzielony na kilka płaszczyzn, według mojej opinii. Jako, że to blog technologiczny, to może pominę kwestię odpowiedniego siedzenia przed komputerem czy zachowania wszelkich kątów widzenia. Idąc dalej za ciosem nie bez znaczenia pozostaje klawiatura i jej jakość. Wędrując tą drogą jeszcze dalej pozostaje kwestia samego formularza czy też edytora do wprowadzania treści.

Jakimi cechami powinien się charakteryzować wygodny edytor tekstu? W mojej opinii przede wszystkim, to co tworzę musi być dla mnie widoczne i czytelne. Edycja też nie powinna sprawiać problemów. Tak proste aspekty komfortu z pewnością przełożą się na prędkość i jakość pisania, dlatego dzisiaj przed Wami bardzo proste, ale równocześnie niesamowicie wygodne narzędzie o nazwie WideArea.

Skrypt ten napisany jest za pomocą JS i CSS. Jego objętość jest absolutnie niezbędna i wynosi 2KB kodu JS i 4KB kodu CSS. Jest to prosty edytor tekstu, który można zamieścić w ramach własnej witryny WWW. Jego ogromną zaletą jest możliwość maksymalizowania oka z treścią na cały obszar przeglądarki. Dodatkowo można zmienić kontrasty, by białe tło nie biło po oczach. Ten post powstał przy użyciu WideArea i chyba już każdy za jego pomocą będzie tworzony. Polecam, świetne narzędzie w swej ogromnej prostocie.

PS. Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak wygodne jest tworzenie tekstu na ciemnym tle, oczy jakieś takie bardziej radosne ;-)