Jakimi cechami powinien się charakteryzować wygodny edytor tekstu? W mojej opinii przede wszystkim, to co tworzę musi być dla mnie widoczne i czytelne. Edycja też nie powinna sprawiać problemów. Tak proste aspekty komfortu z pewnością przełożą się na prędkość i jakość pisania, dlatego dzisiaj przed Wami bardzo proste, ale równocześnie niesamowicie wygodne narzędzie o nazwie WideArea.

Skrypt ten napisany jest za pomocą JS i CSS. Jego objętość jest absolutnie niezbędna i wynosi 2KB kodu JS i 4KB kodu CSS. Jest to prosty edytor tekstu, który można zamieścić w ramach własnej witryny WWW. Jego ogromną zaletą jest możliwość maksymalizowania oka z treścią na cały obszar przeglądarki. Dodatkowo można zmienić kontrasty, by białe tło nie biło po oczach. Ten post powstał przy użyciu WideArea i chyba już każdy za jego pomocą będzie tworzony. Polecam, świetne narzędzie w swej ogromnej prostocie.

PS. Nawet nie zdawałem sobie sprawy jak wygodne jest tworzenie tekstu na ciemnym tle, oczy jakieś takie bardziej radosne ;-)