WHO po roku zmienia zdanie - teraz "gry są dobre na powstrzymanie Covid-19"

WHO po roku zmienia zdanie – teraz “gry są dobre na powstrzymanie Covid-19”

Opublikowano 2.04.2020 13:20 -


Parafrazując znane powiedzenie: jak trwoga, to do… gier? Jeszcze rok temu było głośno o tym, że światowa organizacja zdrowia WHO uznała gry wideo za złe i umieściła je na liście “zachować uzależniających”. W ciągu ostatnich tygodni świat jednak stanął na głowie, a WHO zmienia zdanie i teraz gry są uznawane za pomocne w walce z pandemią COVID-19.

Jakim sposobem gry mają pomóc? Zatrzymują osoby w domach. Pomoc zatem jest pośrednia, ale jak się okazuje bardzo skuteczna i doceniona przez WHO właśnie.

Pisaliśmy o raporcie, który pokazał, że rynek rozgrywki online skoczył o 400% po wprowadzeniu światowej kwarantanny i dystansowania społecznego. Ludzie rzucili się do konsol, co nie powinno dziwić, gdzieś trzeba wyładować negatywne emocje. Sam jestem tego przykładem – w konsoli śmiga ciągle najnowszy Doom.

Zobacz listę gier w PS Plus na kwiecień | HITY

Branża gier postanowiła pomóc w międzynarodowym dystansowaniu się, stąd powstała kampania #PlayApartTogether. Dołączyło do niej 18 firm, m.in. giganci tacy jak Activision Blizzard czy też Twitch. Pozostaje firmy to: Riot Games, Unity, Kabam, Big Fish Games, Pocket Gems, Dirtybit, Amazon Appstore, Jam City, SciPlay, Playtika, Maysalward, Zynga, Glu Mobile, Wooga i Snap Games.

WHO – hipokryzja level hard?

Teraz do udziału w tej kampanii i do pozostania w domach zachęca właśnie WHO. Ta sama, która rok temu tak bardzo krytykowała uzależnienie od gier. Wcześniej klasyfikowane gry na równi z hazardem, dzisiaj stają się ratunkiem. Nie neguję tego, bo sam jestem przeciwny krytyce rozrywki wideo, ale myślałem, że WHO będzie lojalne nawet wobec siebie. Jak się okazuje, punkt widzenia zależny jest od punktu siedzenia.

Mimo wszystko my również zachęcamy do #PlayApartTogether, nieważne czy WHO będzie po tej, czy po tamtej stronie mocy. Gry to idealny sposób na rozrywkę, szczególnie kiedy w domu spędzamy tyle czasu. To też dobry moment do nadrobienia zaległości w hitowych produkcjach. Regularnie staramy się zamieszczać na łamach DailyWeb najnowsze promocje na konsole i nie tylko.

źródło: businessinsider

Wieści z Rozładowani.pl