Na rynku komunikatorów mobilnych mamy wiele propozycji, jednak do najpopularniejszych należą m.in. Messenger, Telegram, Signal oraz WhatsApp. Sam przez kilka lat byłem użytkownikiem każdego z nich, jednak po jakimś czasie pojawiło się pytanie – po co? No właśnie dlatego, że osoby, z którymi chciałem mieć kontakt, korzystały z różnych aplikacji. Jednak z czasem udało mi się przekonać towarzystwo do jednego komunikatora, a jest nim Signal. Mimo to, co jakiś czas zmuszony byłem korzystać z WhatsAppa do komunikacji wewnątrzfirmowych. Kiedy powracałem do niego, za każdym razem irytował mnie brak nastawienia na prywatność, mimo wielu głośnych o tym zapewnień. Oczywiście, WhatsApp ma szyfrowanie end-to-end, ale kiedy przyzwyczaiłem się do Signala, to brakuje mi znikających wiadomości. Wiecie, taka forma jeszcze większej prywatności. Zmorą dla mnie były też grupy na WhatsAppie, z których nie mogłem z różnych względów wystąpić, ale WhatsApp pozwala wyciszyć je na 8 godzin lub na tydzień, szkoda, że nie na dłużej.

Wyciszanie czatów na zawsze

Okazuje się, że te aspekty, które mi w WhatsApp przeszkadzają, bądź ich brakuje, mogą niebawem zostać uzupełnione. Portal WABetaInfo w najnowszych beta wersjach WhatsApp dla Androida znalazł funkcje, które mnie interesują. Wydana beta oznaczona numerem 2.20.197.3 przynosi do WhatsAppa funkcję wyciszania czatów i grup, ale już nie na 8 godzin lub na tydzień, ale na zawsze.

Wyciszanie czatów i grup na WhatsApp

Znikające wiadomości w WhatsApp

Kolejna wersja beta 2.20.197.4, wprowadza jedną z ulubionych moich funkcji Signala, czyli wygasające wiadomości. Niestety, wygasać one będą dopiero po 7 dniach. Signal pod tym względem pozwala na skorzystanie ze znikających wiadomości, po których nie będzie śladu po 5 sekundach, 10 sekundach, 30 sekundach, 1 minucie, 5 minutach, 30 minutach, 1 godzinie, 6 godzinach, 12 godzinach, 1 dniu lub 1 tygodniu. 

Znikające wiadomości na WhatsApp

Wspomniane wyżej rozszerzenia funkcji są w fazie beta testów. Nie wskazuje to jednoznacznie czy, a także kiedy pojawią się w publicznej wersji komunikatora. Jednak dobrze, że WhatsApp, stara się wdrażać funkcje znane już od dawna u konkurencji, a nie tylko nowe wodotryski, jak Statusy, czyli pochodne Stories.

Źródło: WABetaInfo