Niedawno WhatsApp zapowiedział wprowadzenie zmian w regulaminie, które nie spotkały się z aprobatą użytkowników. Można zauważyć, że chyba (wreszcie) zaczęliśmy coraz częściej zwracać uwagę na kwestie naszych danych i ich rozprzestrzenianie się w sieci. Kiedy WhatsApp zaczął na tym tracić, konkurenci zyskiwali kolejnych użytkowników. Właściciele Telegrama i Signala mogli cieszyć się z napływu nowych userów. To nie przeszło bez echa. WhatsApp zaczął się orientować, że coś poszło nie tak, jak trzeba. Dlatego też zaczął się tłumaczyć.

WhatsApp będzie wyświetlać dodatkowe banery

Najnowszy komunikat na blogu WhatsApp wskazuje, że niebawem użytkownicy zobaczą kolejne komunikaty, dotyczące regulaminu. Będą to specjalne banery, które mają pozwolić na zapoznanie się z najważniejszymi zmianami, które wchodzą w życie już 15 maja. WhatsApp przygotował również dedykowaną podstronę w takim samym celu. Okazuje się, że właściciele aplikacji przygotowali sobie plan na „edukację” użytkowników w zakresie zasad prywatności obowiązujących w komunikatorze. Na sam jego koniec pojawiać się mają informacje o tym, że trzeba wyrazić zgodę na zmiany, aby móc korzystać z WhatsAppa.

Nie zaakceptujesz regulaminu? WhatsApp zablokuje Ci niektóre funkcje

Jak się okazuje, komunikator będzie użytkownikom blokował niektóre funkcje, jeśli nie zaakceptują nowej wersji regulaminu, czyli po 15 maja. TechCrunch podaje, że będzie to tymczasowe pozbawienie możliwości odczytywania wiadomości oraz ich wysyłania. Prezentowanie powiadomień oraz odbieranie połączeń przychodzących nadal będzie możliwe. Sprawa ta wyszła na jaw po tym, jak WhatsApp komunikował się z jedną ze współpracujących z nim firm. Doniesienia te zostały potwierdzone portalowi TechCrunch przez przedstawicieli komunikatora.

WhatsApp wykorzystuje Stories do komunikowania zmian

Wspomniane banery, które mają być wprowadzone w komunikatorze, to nie jedyny zabieg WhatsAppa w celu tłumaczenia użytkownikom zmian w regulaminie.

Co ciekawe, zaczął wykorzystywać do tego… Stories! Tak, te same historie, które pojawiają się na kolejnych portalach społecznościowych. Jak wskazuje The Verge, treść komunikatów nastawiona jest na prezentowanie użytkownikom, jak WhatsApp dba o prywatność danych. Wymienia w nich, że są one zaszyfrowane oraz że nikt nie ma do nich dostępu – Facebook również. 

Źródło: WhatsApp | TechCrunch