WhatsApp co prawda ma już znikające wiadomości, ale teraz będzie jeszcze bardziej jak Snapchat.

Nowa opcja wysyłania wiadomości w WhatsAppie – teraz wyślemy je, by za chwilę zniknęły. Ta funkcja ma być testowana jedynie przez osoby korzystające z appki na Androidzie. WhatsApp twierdzi, że to krok w stronę prywatności.

WhatsApp i znikające wiadomości to żadna nowość. Od dłuższego czasu mamy do dyspozycji konwersacje, w których treści przestają być widoczne dla osób uczestniczących po upływie tygodnia. Teraz osoby używające appki na Androidzie, będą mogły testować opcję “View Once”.

R E K L A M A

Znikające wiadomości na WhatsApp

Kalka ze Snapchata, Instagrama i wielu komunikatorów – czyli View Once. Wiadomości przestają być dostępne dla odbiorców tuż po ich otworzeniu/przejrzeniu. Prywatność? Zdecydowanie, jeśli mamy tutaj na myśli jedynie użytkowników końcowych. W sytuacji, kiedy nasz smartfon lub tablet wpadnie w niepowołane ręce, nie będzie problemu z dostępem do tych treści. Nikt, nawet my, nie będziemy mieć już dostępu do wiadomości wysłanych za pomocą tej opcji.

A co jeśli ktoś zrobi zrzut ekranu takiej treści? Wiele aplikacji na ten moment daje nam znać, że któraś z naszych wiadomości została zapisana poprzez screenshot.  WhatsApp nam niestety tego nie powie, dlatego przestrzega przed lekkomyślnym wykorzystywaniem tej opcji.

Poufne, ale nie tajne

View Once nadaje się zatem raczej do wysyłania memów. Albo wiadomości, które są mniej istotne. Ciężko znaleźć konkretne zastosowanie dla tej drogi komunikacji, skoro nie chodzi tu ani o prywatność, ani o zaufanie. Wygląda to raczej na zagranie PR-owe, aby podtrzymać wizerunek WhatsAppa jako “bezpiecznego” komunikatora.