Ostatnie tygodnie nie były łaskawe dla użytkowników Whatsappa. Najpierw nadeszła zapowiedź wycofania wsparcia dla starszych urządzeń, potem wyszła na jaw poważna luka w zabezpieczeniach aplikacji komputerowej. Nowy tydzień przynosi nam jednak zdecydowanie lepsze newsy na temat popularnego komunikatora.

Tryb ciemny aplikacji, który dwa tygodnie temu zadebiutował na Androidzie, będzie miał także swoją premierę na iOS. Na razie w wersji beta, ale to na pewno spory krok na przód. Trudno bowiem wyobrazić sobie bardziej wyczekiwaną funkcję dla tej aplikacji.

whatsapp dark mode

Dark mode dostępny jest w ustawieniach wersji beta 2.20.30, dostępnej w programie Apple TestFlight. Niestety, na tym koniec dobrych wieści. O ile w przypadku Androida dostęp do nowej bety aplikacji jest w zasadzie powszechny, dołączenie do TestFlight jest praktycznie niemożliwe. Zapisy do programu zostały zakończone kilka miesięcy temu i póki co Apple nie przewiduje dodania nowych użytkowników.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy możemy spodziewać się pojawienia funkcji także w stabilnej wersji komunikatora. Biorąc jednak pod uwagę popularność rozwiązania, a także fakt, że po ostatniej serii newsów Whatsapp z pewnością ma na uwadze potencjalny odpływ użytkowników, powinno się to zdarzyć już w niedalekiej przyszłości.

Mimo ostatnich kłopotów, Whatsapp niezmiennie pozostaje jednym z najpopularniejszych komunikatorów mobilnych na świecie, z bazą ponad 1,5 miliarda aktywnych użytkowników. Należąca do Facebooka aplikacja w zeszłym miesiącu przekroczyła magiczną liczbę 5 miliardów pobrań. Do tej pory wynik ten udało się osiągnąć jedynie 9-ciu innym aplikacjom, z których 8 należy do portfolio Google. Biorąc pod uwagę fakt, że Whatsapp nie jest preinstalowany w ramach żadnego systemu operacyjnego, wynik ten jest naprawdę imponujący.