Na pewno wielokrotnie przymierzaliście się do zrobienia porządku w albumie ze zdjęciami. Mam podobnie i szybko mi się odechciewa, kiedy patrzę ile tego jest. Po prostu brakuje czasu na konkretne porządki.

WhatsApp – aktualizacja robi porządki w albumie

Nowa aktualizacja posiada dość ciekawą funkcję. Szybko dzieli ona nasze multimedia na dwa rodzaje: te, które są większe niż 5 MB i te, które przekazywane były już wielokrotnie.

Sprzątanie na WhatsAppie jest teraz łatwiejsze i dostępne z poziomu apki. Wystarczy wejść w Ustawienia i Wybrać Zarządzanie pamięcią masową w zakładce Pamięć. Tam otrzymamy zupełnie nowy wygląd i możliwości. Przejrzymy pliki przed ich usunięciem, a także hurtowo je oznaczymy.

Codziennie poprzez aplikację WhatsApp przesyłane jest miliony materiałów multimedialnych. Powoduje to niezły bałagan na naszym telefonie, dlatego nowa funkcja może być bardzo przydatna.

Zobacz także: Tapety na telefon. Gdzie szukać? Oto lista!

Aktualizacja powinna stopniowo pojawiać się w kolejnych krajach jeszcze w tym tygodniu. WhatsApp jest obecnie jedną z bardziej popularnych aplikacji służących do komunikacji. Zapewnia przesyłanie materiałów multimedialnych bez znacznej kompresji, jak to bywa np. w przypadku Messengera od Facebooka, gdzie jakość zdjęć, które przesyłamy, pozostawia wiele do życzenia.