WhatsApp z dark mode dostępny w wersji beta na Androida

WhatsApp z dark mode dostępny w wersji beta na Androida

Opublikowano 22.01.2020 21:38 -


Zespół Facebooka krok po kroku aktualizuje swoje aplikacje, wprowadzając wersję dark mode. Początkowo pojawił się on w Messengerze, z czasem na Instagramie, a ostatnio nawet zapowiedziano ciemny motyw na desktopowej wersji Facebooka. Teraz przyszła kolej na ostatnią apkę mobilną na liście, czyli WhatsApp.

Zyskujący popularność komunikator cieszy się uznaniem niemal w każdej grupie wiekowej. Nic więc dziwnego, że i tam postanowiono wprowadzić dark mode – tymczasowo w wersji testowej. Zapewne jeśli duża liczba użytkowników będzie zadowolona z aktualnych możliwości trybu i nie natrafią oni na większe błędy, już niebawem zostanie on wprowadzony dla wszystkich w stabilnej wersji.

Kiedy można spodziewać się bety dark mode na Androidzie?

Dobra informacja jest taka, że każdy z użytkowników może już zaktualizować aplikację, by otrzymać ciemny motyw. Wersja 2.20.13 jest już dostępna dla posiadaczy Androida i pozwala ręcznie zmienić ustawienia, wybierając betę popularnego w ostatnim czasie dark mode. Wystarczy wejść w sekcję „czaty”, przejść do ustawień aplikacji i wybrać jeden z trzech sposobów działania. Można zdecydować się na ciągłą ciemność na ekranie, tylko w przypadku, kiedy włączony jest dark mode całego systemu bądź w trybie oszczędzania baterii.

Pierwsze opinie o nowym wyglądzie WhatsApp

Zagraniczny użytkownicy postanowili w znacznej części wypróbować oraz podzielić się swoją opinią o wersji beta. Wiele osób uważa, że nowy interfejs sprawdza się zwłaszcza w ciemnych pomieszczeniach, jednocześnie wpływając na zmniejszenie zużycia baterii. Są jednak i takie głosy, które sugerują brak dopracowania kolorystycznego, gdyż większa część aplikacji to po prostu szeroka paleta szarości. Może to oznaczać, że przed Facebookiem jeszcze dużo pracy, by spełnić oczekiwania względem wyglądu czarnego motywu.

whatsapp

Na ten moment beta obowiązuje wyłącznie posiadaczy urządzeń z Androidem. Nie jest jasne, kiedy i czy w ogóle pojawi się na iOS’ie w wersji próbnej. Można mieć jedynie nadzieję, że jeśli aplikacja zostanie już dopracowana to aktualizacja pojawi się na wszystkich smartfonach.

Jeśli nie macie jeszcze dostępnej wersji 2.20.13, możecie pobrać na swoją odpowiedzialność wersję APK TUTAJ.

Wieści z Rozładowani.pl