WhatsApp umożliwi użytkownikom oglądanie zapowiedzi filmów Netflixa

WhatsApp umożliwi użytkownikom oglądanie zapowiedzi filmów Netflixa

Opublikowano 5.11.2019 15:56 -


Odkąd WhatsApp został przejęty przez Facebooka, zyskał on zupełnie nową odsłonę. Stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji do komunikowania się ze znajomymi czy rodziną. Oczywiście ekipa odpowiedzialna za rozwój platformy stara się cały czas podążać za potrzebami użytkowników, w związku z czym wprowadza liczne uaktualnienia. Ostatnio była mowa o samokasujących się wiadomościach, a teraz przyszła pora na coś zupełnie nowego.

Nadchodząca aktualizacja WhatsAppa ma zezwolić na udostępnianie użytkownikom filmów wideo z podglądem w aplikacji. Oznaczałoby to, że funkcja ekranu w ekranie po wielu latach trafi także na urządzenia mobilne. Najważniejszy jest jednak fakt, iż między innymi teasery seriali Netflixa będzie można oglądać w podglądzie przesyłanych wiadomości. Oznaczałoby to, że wreszcie będzie można dzielić się ze znajomymi zwiastunami filmów i seriali, jednocześnie omawiając ich przebieg w tej samej aplikacji i w tym samym czasie. Brzmi super?

Czy nowa funkcja sprawi, że WhatsApp zyska kolejnych użytkowników?

Jestem przekonana, że dokładnie taki cel postawił sobie zespół pracujący nad aplikacją. Wprowadzanie nowych funkcji, tym bardziej tak pożądanych przez użytkowników, może przyciągnąć także młodzież, która większość czasu spędza w mediach społecznościowych. Samo hasło Netflix na pewno ich zainteresuje, a udostępnianie zwiastunów powinno zachęcić do korzystania z aplikacji.

whatsapp

Do tej pory większość użytkowników WhatsAppa stanowiły osoby w średnim wieku, głównie ze względu na przeświadczenie o bezpieczeństwie. Poza tym brak przymusu zakładania jakiegokolwiek konta, prosta obsługa oraz połączenie z numerami telefonu sprawiły, że jest to jedna z niewielu aplikacji, z jakich nie boją się korzystać. Ten typ odbiorcy nie był jednak za bardzo zainteresowany usługami wideo oraz sposobem ich wyświetlania, dlatego producent musiał poczynić pewne kroki, by trafić do nieco młodszych użytkowników. Dzięki częściowej integracji WhatsAppa z Netflixem ma on duże szanse na osiągnięcie sukcesu.

Co jeszcze wprowadzi nowa aktualizacja?

Dodanie możliwości odtwarzania w aplikacji, nie obejmuje jedynie Netflixa. Twórcy zadbali o to, by użytkownicy mogli dzielić się wszystkimi typami filmów wideo. Dużym zaskoczeniem jest fakt, że integracja dotyczy także Instagrama, który jeszcze do niedawna był promowany jako medium do zdjęć. Teraz jednak większą część stanowi Instagram TV oraz relacje, i to prawdopodobnie nimi będzie można dzielić się przy pomocy WhatsAppa.

Kiedy WhatsApp wzbogaci się o nową funkcję?

Warto zacząć przede wszystkim od tego, że oglądanie obrazu w obrazie będzie dostępne tylko na urządzenia z iOS’em. Zazwyczaj producent w ten sposób wprowadza swoje nowości, by po czasie je udoskonalić i wypuścić również w wersji na Androida. Z medialnych doniesień wynika, że nowa funkcja jest już dostępna! Wystarczy udostępnić w rozmowie bezpośredni link do zwiastuna, by móc go odtworzyć wideo bezpośrednio w aplikacji. Jeśli jesteście więc posiadaczami smartfonów od Apple, to koniecznie dajcie znać, czy wszystko działa, jak należy.

Źródło:WABetaInfo

Wieści z Rozładowani.pl