Na pewno spotkaliście się z najbardziej irytującym niedostatkiem WhatsAppa.

Aplikacja WhatsApp jest popularna, jak chyba żadna inna apka do komunikacji. Przyznam, że początkowo nie mogłem się do niej przekonać, jednak takie drobnostki, jak jakość przesyłanych zdjęć była wystarczającym powodem, aby zacząć z niej korzystać na co dzień.

Jak wiele innych, tak i WhatsApp ma swoje plusy i minusy. Do tych drugich od lat należy problem z przesyłaniem historii czatów pomiędzy systemami Android i iOS. Teraz ma się to zmienić, co sugeruje zarówno WABetaInfo, jak i 9to5Google.

R E K L A M A

WhatsApp przesyłanie czatów z iOS na Androida

Redaktorzy dotarli do plików źródłowych aplikacji, które pokazują, że funkcja przewija się już od kwietniowej wersji WhatsAppa. Może to oznaczać, że jest w dość zaawansowanym stadium produkcji, a co za tym idzie – niebawem może wejść do publicznych testów.

Ujawnione screeny i nagrania pokazują transfer z iOS na Androida, ale podobno ma to być narzędzie obustronne. Biorąc pod uwagę co raz dłuższą historię WhatsAppa, a co za tym idzie – długiego archiwum czatów u użytkowników, takie rozwiązanie rozwiąże wreszcie wiele problemów. Często bywa przechodzenie z Androida na iOS i (podobno jakimś cudem) są tacy, którzy przechodzą w drugą stronę. Dostępny jest już banalny transfer plików czy ustawień pomiędzy systemami, a tak „skomplikowanego” narzędzia, jak import czatu WhatsAppa do tej pory pozostawał w sferze marzeń. Oby szybko się to zmieniło, a powyższe materiały zdają się to potwierdzać.

WhatsApp to popularny komunikator internetowy, uwielbiany przez użytkowników smartfonów na całym świecie. Pierwsza wersja pojawiła się w 2009 roku, a pięć lat później Facebook wykupił firmę za bagatela 17 miliardów dolarów (niektóre źródła podają kwotę nawet 20 miliardów).