Twórcy komunikatora WhatsApp szykują kolejną nowość dla użytkowników. Możliwe będzie korzystanie z połączeń głosowych oraz wideo za pośrednictwem desktopowej oraz webowej wersji usługi. 

whatsapp polaczenia 1 2
Źródło: WABetaInfo

Rozmowy głosowe i wideo w WhatsApp Desktop i Web

Jak wskazuje portal WABetaInfo, nowe funkcje WhatsAppa ucieszą użytkowników wersji desktopowej oraz webowej tego komunikatora. Pojawi się bowiem możliwość przeprowadzania połączeń głosowych oraz wideo. Dotychczas taka funkcja dostępna jest tylko w aplikacji mobilnej. WABetaInfo wskazuje, że desktopów wersja WhatsAppa będzie miała dwie oddzielne ikonki do tych funkcji. O nadchodzącym połączeniu użytkownicy zostaną powiadomieni osobnym okienkiem, w którym będzie można zaakceptować rozmowę lub ją odrzucić.

whatsapp polaczenia 3 2
Źródło: WABetaInfo

Oddzielne okno pojawi się także, kiedy będziemy wykonywać połączenie. Pozwoli ono na włączanie i wyłączanie mikrofonu, a także uruchomienie podglądu z kamery. Niestety opcje te są na razie dostępne dla wybranych użytkowników wersji beta. Mamy jednak nadzieję, że funkcje zostaną niebawem wdrożone do oficjalnej aplikacji i trafią do wszystkich.

whatsapp polaczenia 2 2
Źródło: WABetaInfo

Znikające wiadomości na WhatsApp

Wspomniałem na początku, że w tym roku wdrożono do komunikatorów wiele nowych funkcji. WhatsApp zyskał niedawno możliwość ustawiania dedykowanego tła do rozmów. Jednak najciekawszą funkcją są znikające wiadomości.

Niedawno pojawiły się doniesienia, że znikające wiadomości na WhatsAppie są już blisko. Teraz stają się faktem. Przedstawiciele WhatsAppa na oficjalnym blogu powiadomili o wdrożonej nowości. Co ciekawe, w tematach pomocy już widoczny był wątek dotyczący tej opcji. Przechodząc do meritum, znikające wiadomości na WhatsApp można wysyłać w czatach indywidualnych oraz grupowych. Póki co, będą one znikać po 7 dniach. Tym samym WhatsApp wyznał trochę inną zasadę niż Signal, gdzie wiadomości znikają zaraz po ich odczytaniu przez odbiorcę. W WhatsApp w czatach indywidualnych każda ze stron rozmowy może włączyć znikanie wiadomości. Natomiast w grupach decydują o tym jedynie administratorzy.

Źródło: WABetaInfo