Wczoraj Kubula pisał o Tinderze, który chce pomagać w szczepieniach, a Uber zapowiedział darmowe przejazdy do punktów szczepień. WhatsApp wpisuje się w te trendy, prezentując we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) nowe naklejki, zaprojektowane przez znanego kanadyjskiego ilustratora Scotta Martina, działającego pod pseudonimem Burnt Toast. Artysta współpracował wcześniej z takimi markami jak Google, Dropbox, Redbull czy Ford Motor Company.

Burnt Toast, na zlecenie agencji Just Global, zaprojektować miał pakiet naklejek składający się z 24 stickerów, które użytkownicy będą mogli wykorzystać w Światowy Dzień Zdrowia. Ich zadaniem była zmiana postrzegania szczepionek (malowanie szczepień w pozytywnym świetle). W ramach tego procesu autor utworzyć miał do 30 czarno-białych szkiców pomysłów, z których wybrano 24, które następnie zostały pokolorowane.

WhatsApp wraz ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) z dumą przedstawia nowy pakiet naklejek, zaprojektowany przez Burnt Toast, o nazwie „Vaccines for All”. Mamy nadzieję, że te naklejki zaoferują ludziom zabawny i kreatywny sposób łączenia się i wyrażania radości, ulgi i nadziei na temat możliwości, jakie oferują szczepionki COVID-19, oraz wyrażania uznania dla bohaterów opieki zdrowotnej, którzy ratowali życie w tym długim i trudnym czasie.

Finalnie prace są bardzo kolorowe i pozytywne, utrzymane w stylu, do którego przyzwyczaił nas Kanadyjczyk. Więcej prac Spalonego Tosta możecie znaleźć na portalu Behance oraz na stronie www artysty.

Temat szczepień budzi wiele kontrowersji i jest kolejnym tematem, który potrafił podzielić Polaków. Wierzę jednak w czytelników DailyWeba i liczę na to, że przynajmniej tutaj będziemy prowadzić merytoryczną dyskusję. A co do samych grafik, to jestem wielkim fanem stylu Scotta, więc i one mi się bardzo podobają.


Posłuchaj nas!