Nie ma wątpliwości, że liderem, który najwięcej danych przechowuje w chmurze jest właśnie WhatsApp. Komunikator dzięki temu pozwala na synchronizację kontaktów i czatów. Kolejną nowością ma być możliwość migracji historii czatów z urządzeń z Androidem na systemy iOS i odwrotnie.

Oczywiście już wcześniej istniała taka możliwość, jednak za pomocą rozwiązań zewnętrznych. Oficjalnie taka akcja nie była możliwa. Teraz WhatsApp testuje już swoją odsłonę takiej migracji, ale nie ma na razie oficjalnej daty startu tejże.

WhatsApp pozwoli na przenoszenie historii czatów pomiędzy iOS i Android

Do informacji na ten temat dotarł serwis WABetaInfo, który znalazł specjalny opis na iOS. Na razie jednak brak jest dostępu do tej funkcji, jednak jak widać przygotowania trwają.

Pojawienie się takiej możliwości oznacza jedno – jeszcze większe ryzyko wycieku danych. WhatsApp od pewnego czasu nie słynie ze zbyt wysokich zabezpieczeń, a takie migracje międzyplatformowe narażą jeszcze bardziej prywatne dane osób, które korzystają z komunikatora.

Czy odważycie się na taką synchronizację?

fot: WABetaInfo

WhatsApp – aktualizacja umożliwia połączenia głosowe i wideo na PC i MacOS

Kiedy większość aplikacji i rozwiązań do komunikacji on-line, takich jak Zoom czy Google Meet dość szybko dostosowały się do sytuacji pandemicznej i związanymi z tym zmianami dotyczącymi pracy, WhatsApp ciągle pozostawał w tyle. Owszem, aplikacja i tak wskoczyła na wyższy poziom, ale ciągle czegoś brakowało. Nie mówię oczywiście, że teraz WhatsApp będzie konkurował ze wspomnianymi wyżej Zoomem czy Meetem, bo to zupełnie inny target. Jednak daje użytkownikom pecetów i systemów macOS kolejną alternatywę.

whatsapp desktop

Rozmawiając na dużym ekranie, możesz współpracować wydajniej, wyraźniej widzieć rodzinę i swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, bo masz wolne ręce. Aby połączenia z poziomu aplikacji na pulpit przebiegały bez zakłóceń, aplikacja działa w orientacji pionowej i poziomej. Okno jest autonomiczne z możliwością zmiany rozmiaru i zawsze pozostaje na wierzchu, dzięki czemu nigdy nie zniknie na karcie przeglądarki czy w stosie otwartych okien.

-czytamy na blogu WhatsApp.