Długo kazali czekać twórcy WhatsAppa użytkownikom stacjonarnych komputerów i macOS. Dopiero teraz pojawi się aktualizacja, która umożliwi połączenia głosowe i wideo za pomocą aplikacji na PC i macOS.

Nowa wersja już się pojawiła (stopniowo w różnych regionach) i jest gotowa do pobrania. Firma zapewnia, że podobnie, jak wersje aplikacji na urządzenia mobilne, także na na komputery oferuje ten sam zakres szyfrowanych połączeń.

WhatsApp – aktualizacja umożliwia połączenia głosowe i wideo na PC i MacOS

Kiedy większość aplikacji i rozwiązań do komunikacji on-line, takich jak Zoom czy Google Meet dość szybko dostosowały się do sytuacji pandemicznej i związanymi z tym zmianami dotyczącymi pracy, WhatsApp ciągle pozostawał w tyle. Owszem, aplikacja i tak wskoczyła na wyższy poziom, ale ciągle czegoś brakowało. Nie mówię oczywiście, że teraz WhatsApp będzie konkurował ze wspomnianymi wyżej Zoomem czy Meetem, bo to zupełnie inny target. Jednak daje użytkownikom pecetów i systemów macOS kolejną alternatywę.

Rozmawiając na dużym ekranie, możesz współpracować wydajniej, wyraźniej widzieć rodzinę i swobodnie poruszać się po pomieszczeniu, bo masz wolne ręce. Aby połączenia z poziomu aplikacji na pulpit przebiegały bez zakłóceń, aplikacja działa w orientacji pionowej i poziomej. Okno jest autonomiczne z możliwością zmiany rozmiaru i zawsze pozostaje na wierzchu, dzięki czemu nigdy nie zniknie na karcie przeglądarki czy w stosie otwartych okien.

-czytamy na blogu WhatsApp.

Testy aplikacji trwały już kilka ostatnich miesięcy, teraz WhatsApp zdecydowało się na wypuszczenie oficjalnej wersji.

Aplikacja desktopowa WhatsApp dostępna jest do pobrania z oficjalnej strony.

źródło: WhatsApp