Przeprowadzanie rozmów za pomocą komunikatorów stało się codziennością. To jedna z najszybszych form komunikacji między znajomymi, przyjaciółmi, rodziną, a nawet współpracownikami. Zwłaszcza te ostatnie zyskały na znaczeniu w trakcie pracy zdalnej spowodowanej pandemią koronawirusa. Dostawcy tego typu aplikacji co chwila dostarczają nam nowe funkcje. Niektóre z nich już od dawna obecne są u konkurencji. Jedną z nich są znikające wiadomości, które trafiły oficjalnie do WhatsAppa.

whatsapp znikajace wiadomosci

Znikające wiadomości oficjalnie na WhatsAppie

Niedawno pojawiły się doniesienia, że znikające wiadomości na WhatsAppie są już blisko. Teraz stają się faktem. Przedstawiciele WhatsAppa na oficjalnym blogu powiadomili o wdrożonej nowości. Co ciekawe, w tematach pomocy już widoczny był wątek dotyczący tej opcji. Przechodząc do meritum, znikające wiadomości na WhatsApp można wysyłać w czatach indywidualnych oraz grupowych. Póki co, będą one znikać po 7 dniach. Tym samym WhatsApp wyznał trochę inną zasadę niż Signal, gdzie wiadomości znikają zaraz po ich odczytaniu przez odbiorcę. W WhatsApp w czatach indywidualnych każda ze stron rozmowy może włączyć znikanie wiadomości. Natomiast w grupach decydują o tym jedynie administratorzy.

Zobacz także: Nagrywanie ekranu na smartfonie, czyli jak to zrobić?

Oczywiście, włącznie znikających wiadomości dotyczy tylko nowych. Te, które zostały wysłane wcześniej, nadal będą widoczne w komunikatorze. Dotyczy to również cytatów znikających wiadomości. WhatsApp podaje również, że jeśli po rozpoczęciu biegu czasu do zniknięcia wiadomości zrobimy kopię zapasową czatów, to będzie ona obejmować również te rozmowy. Po przywróceniu kopii wiadomości zostaną usunięte.

WhatsApp z nową funkcją – aplikacja posprząta zdjęcia na Twoim smartfonie

WhatsApp zwraca uwagę na kwestie bezpieczeństwa

W temacie pomocy dotyczącym znikających wiadomości, przedstawiciele WhatsAppa zwracają uwagę na korzystanie z tej opcji tylko w przypadku zaufanych kontaktów. Wskazują, że te wiadomości będą widoczne na ewentualnych zrzutach ekranu, a także nasi rozmówcy mogą zrobić im zdjęcie, zanim znikną. Podają, że znikające wiadomości mogą być także przekazane dalej, skopiowane, a także zapisane.

Robienie zakupów w trakcie rozmów na czacie. Tak to widzi WhatsApp

Wdrożenie znikających wiadomości

Znikające wiadomości zostaną wdrożone do WhatsAppa na Androidzie oraz iOS. Mają pojawić się dla wszystkich użytkowników w tym miesiącu.

Źródło: WhatsApp