WhatsApp i Instagram zmieniają nazwę! Facebook postanowił działać

WhatsApp i Instagram zmieniają nazwę! Facebook postanowił działać

Opublikowano 5.08.2019 10:12 -


Facebook jest znany z tego, że inwestuje w istniejące serwisy, zamiast tworzyć własne od podstaw. Dobrym przykładem jest właśnie WhatsApp i Instagram, które z biegiem lat stały się nieformalnym rozszerzeniem funkcjonalności serwisu. Wrzucając post na Instagram, można dziś automatycznie umieścić go także na Facebooku – działa to również w drugą stronę. To pewna fuzja, która ma wkrótce zostać ostatecznie sfinalizowana.

Instagram & WhatsApp

WhatsApp i Instagram w posiadaniu Facebooka

Właściciele najpopularniejszego portalu społecznościowego już kilka lat temu postanowił przejąć kolejne aplikacje, które umożliwiają mu rozrost działalności. Tak oto w 2012 roku w ręce Zuckerberga wpadł Instagram oraz w 2014 roku WhatsApp i z miejsca dołączyły do grona najchętniej wykorzystywanych aplikacji mobilnych przez użytkowników Facebooka. Jednak samo przejęcie nie zadowoliło społecznościowego giganta. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę, że wymienione aplikacje stanowią jego własność. Dlatego podjęto decyzję o zmianie nazwy, która ma bardziej nakierować użytkowników na Facebooka jako właściciela pozostałych aplikacji.

Instagram zmienia zasady: o blokadę konta będzie trudniej

Ujednolicanie nazw w portfolio usług Facebooka

Mark Zuckerberg o swoich planach dotyczących zmiany nazw WhatsApp oraz Instagram poinformował już pracowników. Dla użytkowników nie będzie to jednak miało tak dużego znaczenia, jak mogłoby się wydawać. Zmiany będą na tyle kosmetyczne, że pewnie mało kto zwróci na nie uwagę. Przywitajcie zatem nowe aplikacje: „WhatsApp from Facebook” oraz „Instagram from Facebook” - ich nowym zadaniem jest przede wszystkim uświadomić posiadaczom kont społecznościowych, że mimo dotychczasowej odrębnej nazwy wymienione aplikacje cały czas posiada Zuckerberg oraz jego ekipa.

social media

Jakie mogą być powody zmian?

Chęć zmiany nazw aplikacji dopiero po kilku latach może wzbudzać wiele podejrzeń wśród użytkowników. Skoro do tej pory Facebookowi nie zależało na utrzymaniu jednolitego wizerunku to, co miałoby się zmienić w tym momencie? Tak się składa, że cały proces zmiany nazw aplikacji zbiegł się w czasie ze śledztwem rozpoczętym przeciwko gigantowi medialnemu. Oskarżono go bowiem o przejęcie innych firm, łamiąc prawo antymonopolowe.

Osobiście mam mieszane uczucia, co do podjętej przez Facebooka decyzji. Może ona niekorzystnie wpłynąć na odbieranie pozornie odrębnych aplikacje przez użytkowników, którzy do tej pory sprzeciwiali się polityce popularnego portalu społecznościowego. A jakie są Wasze odczucia? Myślicie, że to dobra decyzja?

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]