Z przyjemnością chcę ogłosić, że wystartowała właśnie bezpłatna platforma wfdif.online, która oferuje projekty edukacyjne oraz filmowe i teatralne z Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (WFDiF).

I tak na kanale LIVE STREAM o wybranej porze można obejrzeć filmy wyprodukowane przez WFDiF. W ich poczet wchodzą animacje, filmy edukacyjne, fabularne i dokumentalne oraz wydania Polskiej Kroniki Filmowej. Kanał ten zaciekawi zwłaszcza pasjonatów historii Polski oraz zapadających w pamięć dokumentów.

WFDiF.online – masa nowości za darmo

STREFA VOD będzie natomiast gratką dla piewców klasyki polskiego kina. Choćby dlatego, że znajdują się na niej najważniejsze filmy tak znanych reżyserów, jak: Feliks Falk, Krzysztof Kieślowski, Marek Koterski, Maciej Dejczer czy Janusz Majewski. Ponadto na STREFIE VOD można odnaleźć ciekawe dokumenty, animacje oraz kroniki z czasów PRL-u, które dzisiaj mają już wartość historyczną. Warto dodać, iż jej oferta jest regularnie powiększana.

R E K L A M A

EDUKACJA, jak sama nazwa wskazuje, oferuje materiały edukacyjne dla nauczycieli, uczniów i studentów, dając im możliwość ich pobrania. Strefa zawiera również filmowe zapisy warsztatów, wykładów i oprowadzań oraz galerie zdjęć z różnych planów filmowych.

Nowości Netflix – mamy oficjalną listę nowości na lipiec 2020!

TEATROTEKA, która jest moją najbardziej ulubioną strefą na tym serwisie, umożliwia zaś obejrzenie współczesnych sztuk teatralnych podzielonych na 5 części (od vol. 1 do vol. 5). Natomiast najmłodsi pasjonaci teatru mogą je oglądać na „Teatrotece Młodego Człowieka”. Są tutaj też opisy, trailery, galerie fotosów i zdjęcia z planów TEATROTEKI.

WFDiF.online oferuje bardzo dobrą jakość odbioru przedstawianych materiałów, dzięki formatowi zapisu wideo w wysokiej rozdzielczości 1080p. Podczas oglądania na plus wypada także odebrać brak jakichkolwiek przerw reklamowych i zrywania połączenia. A jeżeli dodać do tego, że serwis ma dobrze wyselekcjonowaną ofertę filmów i spektakli teatralnych, to czyni go jedną z lepszych darmowych platform VOD w naszym kraju; dedykowaną zwłaszcza dla ludzi ceniących kontakt z wysoką kulturą.

Autorem artykułu jest Andrzej Tarnowski.


Posłuchaj nas!