Kino Świat poinformowało, że jeszcze w tym roku na ekrany kin trafi „Wesele” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Film to nawiązanie do dzieła reżysera i scenarzysty o tym samym tytule z 2004 roku.

„Wesele” Wojciecha Smarzowskiego z 2004 roku to w niektórych kręgach film wręcz kultowy. Oszczędny, „dokumentalny” styl, ciemne kolory, mroczne sekrety i gorzka, polska rzeczywistość – te elementy w zestawieniu z pozornie radosnym wydarzeniem, jakim powinien być ślub dały wyraz wielu charakterystycznym cechom naszego społeczeństwa. Film z 2004 roku miał świetny scenariusz, popisowo zagrali w nim także m.in. Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik i Marian Dziędziel. Szczególnie dwóch ostatnich aktorów często później pojawiało się u Smarzowskiego (choć Topa zagrał jeszcze w „Domu złym” i „Drogówce”).

R E K L A M A

Wesele 2 obudzi na nowo stare demony

Nikt chyba nie spodziewał się takiego kroku – „Wesele” było przecież dziełem zamkniętym – ale Wojciech Smarzowski zdecydował się nakręcić kolejny film o takim samym tytule. „Wesele 2021” zdaje się mieć podobną konstrukcję – „Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas” – brzmi opis dystrybutora.

wesele 2021 smarzowski

W rolach głównych w filmie „Wesele 2021” zobaczymy Michalinę Łabacz jako pannę młodą w zaawansowanej ciąży oraz Roberta Więckiewicza, który wcieli się w jej ojca, lokalnego biznesmena. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia.

Jak czytamy w opisie dystrybutora:

Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym, co kiedyś, a tym, co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

W obsadzie filmu „Wesele 2021” znaleźli się między innymi: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Tomasz Schuchardt, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie twórcy „Kleru” – Agata Turkot.

Wesele 2021 – kiedy premiera?

„Wesele” w wersji z 2021 roku w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego trafi do kin 8 października 2021 roku.


Posłuchaj nas!