Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera wskoczyła właśnie na HBO GO.

Jest co oglądać w weekend bez wątpienia. Trwająca niecałe 4 godziny(!) produckja Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera zapełni wieczór największym fanom komiksów. Ale to nie wszystko.

Oczywiście HBO GO nie jest aż tak obfitym serwisem jak Netflix, ale nie oznacza to, że gorszym. Wrzucane premiery są zazwyczaj wysokiej jakości, dlatego będziemy mieli co oglądać w ten weekend.

R E K L A M A

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Bruce Wayne (Ben Affleck), chcąc mieć pewność, że poświęcenie Supermana (Henry Cavill) nie poszło na marne, łączy siły z Dianą Prince (Gal Gadot), by zwerbować zespół superbohaterów, którzy ochronią świat przed zbliżającym się niebezpieczeństwem o katastrofalnych rozmiarach. Zadanie okazuje się jednak trudniejsze, niż to sobie wyobrażał, ponieważ każdy z członków tej ekipy musi stawić czoła demonom własnej przeszłości. Tylko pokonanie tych przeszkód, pozwoli im stworzyć bezprecedensową grupę bohaterów. Może być jednak za późno, by w końcu zjednoczeni – Batman (Affleck), Wonder Woman (Gadot), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) i Flash (Ezra Miller), byli w stanie uratować planetę przed Steppenwolfem, DeSaadem, Darkseidem i ich zbrodniczymi zamiarami.

Liga Sprawiedliwości

Bruce Wayne (Ben Affleck), zainspirowany ofiarnym czynem Supermana (Henry Cavill), odzyskuje wiarę w ludzkość i prosi Dianę Prince (Gal Gadot) o pomoc. Ma zamiar zmierzyć się z kolejnym groźnym wrogiem. Batman i Wonder Woman starają się znaleźć i przekonać do współpracy innych superbohaterów. Mimo że dołączają do nich Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) i Flash (Ezra Miller), może okazać się, że Liga nie będzie w stanie na czas uratować Ziemi przed niebezpieczeństwem.Kolejna widowiskowa i dopracowana w szczegółach opowieść o superbohaterach z uniwersum DC Comics. W głównych rolach w filmie specjalizującego się w superprodukcjach Zacka Snydera (Watchmen. Strażnicy, 300) występuje cała plejada gwiazd z dwukrotnie wyróżnionym Oscarem Benem Affleckiem (Operacja Argo) na czele. Obok niego w obsadzie znaleźli się również Henry Cavill (Batman v Superman: Świt sprawiedliwości), pięciokrotnie nominowana do Nagrody Akademii Amy Adams (American Hustle), Gal Gadot (Wonder Woman), debiutujący w filmie w postaci Aquamana Jason Momoa (Gra o tron, Aquaman) oraz Ezra Miller (Musimy porozmawiać o Kevinie). Obraz zarobił ponad 650 mln dolarów na całym świecie.

Fantastyczne

Laurie (Noémie O’Farrell) jest ambitną młoda kobietą, która próbuje zdobyć sławę jako pisarka. Clara (Juliette Gosselin) to supergwiazda mediów społecznościowych. Jej sukces na Instagramie czyni ją ambasadorką najpopularniejszych marek i towarów. Elizabeth (Juliette Gosselin) jest natomiast feministką i buntowniczką, nieustannie kwestionującą społeczną definicję kobiety. Pewnego lata przyjaźń między tymi bardzo różnymi kobietami zostaje wystawiona na ogromną próbę.Zabawne spojrzenie na paradoksy, z jakimi borykają się młode kobiety w świecie, w którym wartość zależy od liczby „polubień” w mediach społecznościowych. Reżyserką tego oryginalnego obrazu jest Mélanie Charbonneau (krótki metraż Seule). Produkcja zdobyła nagrodę na MFF w Pusanie.

Wątpliwości pana Miłości

„Istnieje zasadnicza różnica między słowami Láska (Miłość) a láska (miłość). Niektórzy ludzie zawsze się mylą, ale ja nie mam nic wspólnego z miłością” – mówi Jiří Láska, schizofrenik będący na drodze do lepszego życia, którego rodzice również cierpieli na to zaburzenie psychiczne. Pełnometrażowy dokument Dagmar Smržovej, reżyserki nagradzanego filmu Zachrante Edwardse, opowiada historię utalentowanego schizofrenika Jiříego i jego rodziny. Projekt ten, wybrany spośród 88 zgłoszonych, otrzymał nagrodę HBO za najlepszą propozycję filmu dokumentalnego na Jihlava IDFF w 2011 roku.

Diablada

Dziewczyny z małego chilijskiego miasteczka położonego pośrodku pustyni zaczynają systematycznie znikać, a policja i władze nic sobie z tego nie robią. Rodziny zaginionych desperacko próbują szukać pomocy, ale nieustająco muszą mierzyć się z biurokracją, dyskryminacją i zapomnieniem.Poruszająca opowieść o poszukiwaniu prawdy i sprawiedliwości. Obraz Álvaro Muñoza przybliża realia życia we współczesnym Chile i pokazuje wyzwania, z jakimi na co dzień muszą mierzyć się obywatele tego kraju.

Ogień

Melinda (Tilda Cobham-Hervey) jest samotną i niestabilną emocjonalnie pracownicą stacji benzynowej, która zmęczona jest ciągłym staniem w cieniu swojej pewnej siebie koleżanki z pracy (Suki Waterhouse). Kiedy stacja zostaje napadnięta przez zdesperowanego człowieka o imieniu Billy (Josh Hutcherson), Melinda znajduje okazję, by nawiązać z nim relację, bez względu na to, kto podczas zajścia zostanie ranny.Pełen emocji kryminał w reżyserii debiutującego w długim formacie Mike’a Gana (No Evil). Ogromnym wyróżnikiem produkcji jest ścieżka dźwiękowa.