Od dawna twierdzę, że w przypadku HBO GO nie mówimy o ilości, ale o bardzo wysokiej jakości produkcji, które tam się pojawiają. Nie ujmując oczywiście konkurencji, trzeba brać pod uwagę skalę serwisów.

HBO GO należy do tych, które starannie dobierają „repertuar”, a zazwyczaj większość z nich okazuje się hitem. Serwis dalej odczuwa brak i z sentymentem wspomina kultową Grę o tron, jednak życie toczy się dalej, a produkcje stale pojawiają się w bibliotece HBO GO.

R E K L A M A

Jakie nowości w HBO GO?

W ostatnich dniach pojawiły się kultowe już filmy: Gladiator, Amerykański gangster czy Narodziny gwiazdy. Jeśli więc chcecie powrócić do nieco starszych (szczególnie w przypadku Gladiatora) produkcji na weekend, to śmiało!

Obama: Ku doskonalszej unii

Trzyczęściowa produkcja dokumentalna HBO przedstawia drogę Baracka Obamy od wczesnego dzieciństwa do momentu, w którym został 44. amerykańskim prezydentem.

Gladiator

Widowiskowy i rewelacyjnie zagrany film to częściowo oparta na faktach historia jednego z generałów Marka Aureliusza (pierwowzorem postaci Maksimusa był Marek Noniusz Makrinus). Film w reżyserii Ridleya Scotta (Obcy – ósmy pasażer Nostromo) zdobył pięć Oscarów, a nominowany był aż w jedenastu kategoriach (m.in. za reżyserię, scenariusz, zdjęcia – John Mathieson, scenografię, muzykę – Hans Zimmer i montaż). Amerykańska Akademia Filmowa przyznała ostatecznie twórcom tej wystawnej produkcji statuetki za najlepszy film, najlepsze kostiumy, najlepszą pierwszoplanową rolę męską (Russell Crowe – Piękny umysł), najlepsze efekty wizualne i najlepszy dźwięk. Zdjęcia powstały w Maroku, USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Narodziny gwiazdy

Jackson Maine (Bradley Cooper) był niegdyś wielką gwiazdą muzyki country, teraz jego kariera przygasa. Pewnego dnia mężczyzna poznaje utalentowaną piosenkarkę Ally (Lady Gaga) i postanawia pomóc jej wspiąć się na szczyt. Między parą rodzi się płomienne uczucie. Kiedy kariera Ally szybko nabiera tempa, Jacksonowi coraz trudniej jest pogodzić się z własną porażką. Obsypany nagrodami dramat muzyczny, który jest debiutem reżyserskim uznanego aktora Bradleya Coopera (siedem nominacji do Oscara – w tym za American Hustle i Poradnik pozytywnego myślenia). Artysta wciela się również w postać głównego bohatera. Partneruje mu nominowana za stworzoną przez siebie kreację do Nagrody Akademii debiutantka Lady Gaga. Produkcja zdobyła statuetkę Oscara i siedem nominacji do tej prestiżowej nagrody.

Amerykański gangster

USA, lata siedemdziesiąte XX wieku. Frank Lucas (Denzel Washington) to niepozorny i cichy kierowca jednego z czołowych czarnoskórych bossów przestępczych w nowojorskim śródmieściu, na którego nikt nigdy nie zwracał uwagi. Kiedy jednak nagle umiera jego szef, Frank wykorzystuje okazję, aby zbudować swoje imperium i stworzyć własną wersję amerykańskiego snu. Dzięki pomysłowości i twardej etyce biznesowej zaczyna rządzić całym handlem narkotykami, zalewając ulice czystszym produktem w lepszej cenie. Richie Roberts (Russell Crowe) jest gliniarzem, który zauważa zmianę kontroli w narkotykowym półświatku… Obraz w reżyserii Ridleya Scotta, który zdobył dwie nominacje do Oscara oraz trzy do Złotego Globu.

Rykoszet

Martijn (Martijn Kuiper) prowadzi życie pustelnika w małym miasteczku w Meksyku po tym, jak jego syn został zamordowany na miejscowym festiwalu. W separacji od żony i ze zdiagnozowaną śmiertelną chorobą, wydaje się żyć przeszłością, która bezpowrotnie przeminęła. Pewnego dnia dowiaduje się jednak, że morderca jego syna zostanie zwolniony z więzienia. Zdesperowany mężczyzna postanawia za wszelką cenę się zemścić.Dramat psychologiczny o przeżywającym żałobę po stracie syna mężczyźnie, który postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość. Obraz pokazywany był m.in. na MFF w Szanghaju i Rzymie.

Płacząca kobieta

Alma (María Mercedes Coroy) i jej synowie zostają zamordowani podczas konfliktu zbrojnego w Gwatemali. 30 lat później wszczęta zostaje sprawa karna przeciwko Enrique Monteverde (Julio Diaz), emerytowanemu generałowi, który nadzorował ludobójstwo. Mężczyzna zostaje uniewinniony, czego następstwem jest uwolnienie ducha La Llorony. W nocy Enrique zaczyna słyszeć jej płacz. Jego żona i córka uważają to za napady demencji związanej z chorobą Alzheimera. Rodzina nie może nawet podejrzewać, że ich nowa gospodyni, Alma, pojawiła się w ich domu, aby dokonać zemsty, jakiej nie dał proces. Film w 2021 roku był oficjalnym kandydatem Gwatemali do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.

Idealna 10-tka

15-letnia Leigh (Frankie Box) jest gimnastyczką skupioną na swoich pierwszych zawodach w kadrze. Życie dziewczyny wywraca się jednak do góry nogami, gdy jej starszy przyrodni brat Joe, o którego istnieniu nie wiedziała, zaczyna mieszkać z nią i jej ojcem. Kiedy Leigh traci swoją pewność siebie w sporcie, zaczyna wchodzić ze swoim bratem do podziemnego przestępczego świata. Znajduje tam emocje i uwagę, których rozpaczliwie potrzebowała. Nagle nastolatka jest rozdarta między swoimi gimnastycznymi marzeniami a pełną ekscytacji nową rzeczywistością…Brytyjski dramat o dorastaniu i dokonywaniu życiowych wyborów w reżyserii Evy Riley (Patriotka). Produkcja otrzymała statuetkę BIFY.

Lokalne wiadomości z Pahrump

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny HBO ukazuje kulisy pracy w prywatnej stacji telewizyjnej w małym pustynnym miasteczku Pahrump w stanie Nevada, przedstawiając zespół barwnych osobowości, które stoją zarówno przed, jak i za kamerami.


Posłuchaj nas!