Weekend Break #3, czyli bardzo subiektywny przegląd tygodnia

Opublikowano 17.05.2020 20:00 Aktualizacja: 17.05.2020 20:02 -


Dzieje się, oj dzieje! Kończący się tydzień przyniósł nam tyle ochów i achów, że wystarczyłoby na miesiąc albo i dłużej. Za oknem coraz cieplej, więc i atmosfera w świecie technologii zrobiła się gorąca.

Zresztą, nie tylko w świecie technologii mamy ciekawe wydarzenia. Projekty magazynów Essence i GQ, w których to gwiazdy z okładki odpowiadają za swoje sesje zdjęciowe, jest pięknym przykładem dostosowania się do nowej rzeczywistości. I chociaż to zdjęcia z iPhone'a Naomi Campbell są piękne, kolorowe i "cukierkowe", to bardziej przemówił do mnie artystyczny nieład u Roberta Pattinsona i jego Nikona D780.

Weekend break #2 – czyli subiektywny przegląd tygodnia od DailyWeb

Zdjęcia przewijają się u nas ciągle - w końcu to one zdobią każdy artykuł, to one pozwalają na przyjrzenie się szczegółom nowości. Jeszcze bardziej w te szczegóły zagląda OnePlus 8 Pro, którego filtr prześwietla TEORETYCZNIE jednolite materiały. Zastanawiacie się jak zbudowany jest wasz pilot od telewizora czy inny sprzęt? Smartfon może zabić tę ciekawość...

Cytując Lew z Unbox Therapy - What a time to be alive! Możemy narzekać na jakość aparatów w smartfonach mówiąc, że ajfon to ma super, a w samsungach to jest problem z autofocuem. Prawda jest jednak taka, że możliwości tych malutkich urządzeń rosną do niepojętych rozmiarów. Do pewnego stopnia mamy w kieszeniach urządzenia szpiegowskie, które potrafią "zbliżyć" dźwięk razem z obrazem podczas nagrywania filmików, prześwietlić materiały, zastąpić miarkę czy obsłużyć każdy sprzęt domowy i samochód.

W okresie pandemii w domu trzeba coś robić

Spoglądając na sytuację na świecie nietrudno zauważyć, że pewien renesans przeżywają różnego rodzaju gry. Już od dłuższego czasu nie grywam na komputerze, a jedyną rozrywką tego typu są odpalane "raz na ruski rok" losowe gry na smartfonach. Nie mniej jednak zaskoczyła mnie (i pewnie nie tylko mnie) informacja o darmowym GTA V na PC od Epic Games Store. Jak widać łatwo u mnie wywołać wspomnienia - tak jak było z CD-Action dwa tygodnie temu... Może czas na PC i powrót do dawnego hobby?

Często się śmieję, że mogłem wybrać sobie tańsze hobby niż kolarstwo i fotografia, które pochłaniają nieskończone fundusze. I to jest czasami silniejsze ode mnie - czytam (i piszę) o zbliżających się Canonach R5 i R6, o wynalazkach Sony, zapowiedziach Nikona... i ślinka mi cieknie, a portfel drży ze strachu przed wydatkami. Muszę go nauczyć, żeby w takich chwilach gdzieś się chował.

Czy właśnie poznaliśmy ceny i specyfikację iPhone 12?!

Abstrahując już od tematów, których dotykamy na co dzień w DailyWeb. Od wprowadzenia ograniczeń w codziennym życiu mam wrażenie, że większa część społeczeństwa zaczęła uprawiać sport. Nie mówię o treningach czy jakichś ekstremalnych aktywnościach, ale wychodząc na spacer czy na rower widzę dużo większe grupy ludzi po prostu się ruszających - czy w ogrodach czy właśnie na spacerach, rowerach, rolkach. Nie powiem - micha mi się z tego powodu cieszy!

Jadę właśnie samochodem przez Polskę (spokojnie, na fotelu pasażera) i rozglądam się po horyzoncie. Jest pięknie, nawet jeśli codzienność bywa różna. Jak już wspominałem w pierwszym Weekend Break - w pandemii zaczęliśmy doceniać małe przyjemności. I patrzę na motocyklistów, którzy całą zimę czekali na lepszą pogodę. Patrzę na rowerzystów, spacerowiczów. I czuję ich radość. Tak ma być!

Wieści z Rozładowani.pl