Website Grader - sprawdź najważniejsze aspekty swojej strony WWW

Website Grader – sprawdź najważniejsze aspekty swojej strony WWW

Opublikowano 24.01.2016 20:59 - 4


Narzędzi do weryfikowania własnej strony WWW pod każdym kątem są tony. Rozpoczynając od tych dedykowanych chociażby pod WordPress, w postaci ogromu różnej maści pluginów, kończąc na tych bardziej globalnych, w postaci stron WWW. Mam kilka swoich ulubionych narzędzi, gdzie z pewnością jednym z reprezentatów będzie Pingdom Tools, który świetnie prezentuje czas wczytywania strony, wraz ze kompleksową informacją na temat tego, który element wpływa na wydajność jej ładowania. Takie narzędzie ma nawet Google, które raczej w dość kategoryczny sposób przedstawia wszelkie problemy z działaniem naszej strony, w bardziej kompleksowy sposób, ale zdaje się że są czasem zbyt radykalni – Page Insights.

Zrzut ekranu 2016-01-24 o 18.24.07

W ramach niedzielnych ciekawostek, dzisiaj narzędzie, które nosi nazwę Website Grader i które powiela część możliwości wspomnianych narzędzi, ale dodaj nieco od siebie. Po podaniu adresu wybranej strony (i niestety adresu email), otrzymujemy dość prosty, ale wartościowy raport na temat kondycji naszej strony w kilku płaszczyznach: prędkość wczytywania, SEO, mobile i bezpieczeństwa. Na ten ostatni przymknąłbym oko, gdyż weryfikuje on tylko obecność certyfikatu SSL. Przy pozostałych parametrach sprawdzane jest nieco więcej aspektów, a co najważniejsze w przypadku niedociągnięć pojawiają się porady, co należy w takich okolicznościach zrobić.

Przyjazne dla oka i całkiem funkcjonalne narzędzie, szczególnie dla tych zupełnie początkujących użytkowników, którzy chcą poznać nieco więcej informacji o stanie swojej strony WWW.

Wieści z Rozładowani.pl