Webowy miszmasz #3

Webowy miszmasz #3

Opublikowano 17.03.2014 9:41 -


Zaczynam na blogu tydzień z wielkim impetem, czyli prezentując Wam kolejną odsłonę cyklu webowy miszmasz. W trzecim odcinku serii zobaczycie kilka interesujących narzędzi do tworzenia własnych fontów, czy chociażby do zarządzania zakładkami w przeglądarce. Prócz tego kilka grafik, kilka skryptów, czyli to z czego WM słynie. ;-) Mam nadzieje, że dzisiejsze propozycje przypadną do gustu, wspomnę tylko że na dole znajdują się odsyłacze do poprzednich odsłon cyklu.

Bounce

1
Doskonałe narzędzie, które pozwala na nanoszenie uwag na projekt strony internetowej, dla kilku osób. Wpierw podając adres strony WWW, Bounce przygotuje zrzut i umożliwi naniesienie swoich uwag. Po zapisie, otrzymujemy link którym możemy podzielić się z resztą zespołu, która także będzie mogła nanieść swoje uwagi.

Iconmelon

2
Zestaw darmowych ikon SVG. Ogromną zaletą tego zestawu grafik jest wbudowany w serwis generator efektów poszczególnych ikon.

Tutorial interaktywnego menu

3
Interesujący tutorial, prezentujący w jaki sposób przygotować miłe dla oka, interaktywne menu dla prostego serwisu WWW.

Multi level push menu

4
Bardzo rozbudowany skrypt menu, zbudowanego na zasadzie zachodzących na siebie zakładek. Ogromne możliwości konfiguracyjne, złożone API – bardzo interesująca pozycja.

Zestaw efektów ładowania

5
Zestaw popularnie zwanych loaderów, tj. efektów wczytywania. Do dyspozycji kilka atrakcyjnych efektów, miłych dla oka – przygotowanych w HTML5.

Alternatywne formularze w HTML5

6
Tutorial w którym zobaczycie alternatywne wersje formularzy, które zaproponowane zostały w specyfikacji HTML5.

Placeholdem

7
Skrypt, który doda atrakcyjnych efektów, czy też prostych animacji do Waszych formularzy.

Efekt wody

8
A może efekt wody w przeglądarce? Bardzo fajna pokazówka możliwości.

Glyphr

9
Narzędzie za pomocą którego stworzyć własny, wymarzony krój czcionki. Edytor w pełni obsługiwany tylko i wyłącznie za pomocą przeglądarki internetowej.

Dewey

10
Doskonałe narzędzie do przeglądarki, za pośrednictwem którego w końcu w Waszych zakładkach zapanuje porządek. Dzięki Dewey możecie sprawnie przeszukiwać czy też odpowiednio tagować zapisane strony.

Zestaw hipsterskich logotypów

11
Bo w każdym z nas jest coś z hipstera, czyli zestaw interesujących logotypów/etykiet stylizowanych na najnowsze hipsterskie trendy.

Darmowy szablon dla infografik

12
Darmowy szablon dla infografiki w ciemnych tonacjach.

Flat preloaders

13
Kolejna w dzisiejszym zestawieniu paczka tzw. wczytywaczy (loaders), akurat ta charakteryzuje się tzw. płaskim designem (flat design). Dostępne formaty .gif, .png, .aep

Slider treści

14
Mój faworyt dzisiejszego zestawienia. Slider, który rotuje treści a nie tylko obrazki, do jego ogromnych zalet należy zaliczyć pełną responsywność jak i doskonałe efekty animacji/przejścia każdego slajdu.

Jeśli dalej Wam mało, zapraszam do poprzednich odsłon cyklu webowy miszasz:
Webowy miszmasz #1
Webowy miszmasz #2

Wieści z Rozładowani.pl