Webowy Miszmasz #26

Webowy Miszmasz #26

Opublikowano 13.01.2015 10:01 - 10


Zeszły rok był owocny, dla mojego autorskiego cyklu Webowy Miszmasz. W tym czasie pojawiło się 25 odcinków, gdzie ten ostatni był zbiorczym, składającycm się ze wszystkich 330 pozycji. Dziś kolejna, noworoczna propozycja Webowego Miszmaszu, oznaczona numerem 26. Cóż dziś ciekawego? W zasadzie same smaczki, jak zwykle – z tą różnicą, że część rzeczy to serwisy, aplikacje które pojawiły się jeszcze w zeszłym roku. Szczególnie interesująco zapowiadają się narzędzia konwertujące Dropbox czy Google Drive, ale to już ocenicie sami. Enjoy!

HTML5UP

1
Zestaw naprawdę kapitalnych, w pełni darmowych szablonów. Umieszczałem je kilka dni temu na naszym fanpejdżu, ale warte są własnego kąta na Webowym Miszmaszu.

Readerrr

2
Ciekawa alternatywa dla wszechobecnego Feedly. Wprawdzie docelowo kosztuje $4, ale myślę że warto narzędzie chociażby przetestować za darmo.

GetTheTemplate

3
Kolejny zestaw ciekawych i naturalnie darmowych szablonów HTML5/CSS3.

Nasty Icons

4
Nie do końca grzeczne, darmowe ikony.


Really Good Emails

5
Zestaw inspiracji – w jaki sposób umiejętnie przygotować korespondencje email, zarówno tą hurtową (niuslettery) jak i prywatną.

TWProject Gant

6
Narzędzie, do generowania wykresów Ganta.

Dot’s Dictionary

7
Słownik dla każdego początkującego, jak i wprawionego designera. Zawiera pozycje słownikowe – wprost z branży, podane w przyjemny sposób.

Screenshooter

8
Dla mnie dość zastanawiające narzędzie, bo po co komuś zarządzanie screenshootami w formie aplikacji mobilnej, ale może ktoś z Was znajdzie zastosowanie? ;-)

Design for the Web

9
Kopalnia Web-Designowych smaczków, wprost z zeszłego roku.

Weblox

10
Narzędzie do budowania stron opartych na Bootstrapie, metodą przeciągnij/upuść.

Sitedrop

11
Interesujące narzędzie, zamieniające wskazany folder na Dropbox w pełnoprawny serwis WWW.

Splashbase

12
Dużej rozdzielczości grafiki, zupełnie za darmo? Proszę bardzo.

Free Survey Creator

13
Jak sama nazwa podpowiada – narzędzie do tworzenia w wizualnym edytorzy – gotowych ankiet na stronę WWW.

Liberio

14
Było narzędzie konwertujące Dropboxa, to teraz czas na narzędzie które pozwala utworzyć ebooka prosto z Twojego konta Google Drive.

Gdyby ta ilość była niesatysfakcjonująca, odsyłam do poprzednich edycji Webowego Miszmaszu, wszystkie znajdują się pod tagiem WM.

Wieści z Rozładowani.pl